Klodiana Agaj është studentja që u përplas sot me kryeministrin Edi Rama, ndërsa ishte duke u zhvilluar një takim për…
Një shtetas italian, ka rrezikuar të mbytet në ujërat e detit Jon. Italiani ishte nisur në një udhëtim turistik, nga…
Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot përvjetorin e hapjes së Kolegjit Arbëresh të Shën Adrianit. Ky kolegj është ndjekur nga…
Një denoncim për rrëmbim shtëpie, akuzon babanë e zvëndëskryeministrit të sapozgjedhur, Erion Braën. Një ish-i dënuar politik, rrëfen historinë, si…
Prokuroria e Tiranës ka firmosur dy urdhërarreste në kuadër të hetimeve për abuzimet me fondet e rimbursimit të ilaçeve. Bëhet…
Temperatura aktuale në qarkun e Korçës është 2 gradë C, njoftoi Prefektura në orën 9:40. Akset rrugore nacionale janë të…
Një gazetar i ka shkruar Ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu lidhur me mungesën e ilaceve në spitalin onkologjik, duke qënë…
Dy persona që tregtonin artikuj pa faturë e dokumente kanë rënë në prangat e policisë në Lezhë. Gjatë operacionit "Fake…
Një dëshmi rrënqethëse është publikuar në mediat greke lidhur me 19-vjeçarin shqiptar, Aleksandër Luca, i akuzuar për vrasjen e studentes…
Një 42-vjeçar është plagosur rëndë me thikë në Fier, ndërsa aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë në kujdesin…
Mrëmjen e sotme në mbështetje të studentëve ka dalë edhe stafi Akademik i Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Tiranës.…
Pakti për Universitetin i trumbetuar sot nga Edi Rama si një produkt që i jep fund protestës së vendosur të…

Lajmet e fundit

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Aktualitet

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në vijim të informimit për Paketën Fiskale 2019, njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!