Në një lidhje me skype nga SHBA-ja ka qenë i ftuar në studion e Fax News, publicisti Ilir Demaliaj, i…
Shumëkush i konsideron “zhgarravina në fletore” vizatimet e kryeministrit Edi Rama, të cilat ai i konsideron art të punuar gjatë…
Rrjeti social Facebook ka hasur probleme para disa minutash dhe ka rënë. Nuk dihet nëse është vetëm për shqipërinë apo…
Ditët e fundit aksidentet skanë të ndalur, vetëm pak minuta më parë një makinë ka përplasur në aksin Elbasan-Peqin një…
Është piku i sezonit turistik, por kjo është pamja që ofrohet në shumë zona bregdetare të vendit… Shezlone të mbetur…
Apeli i policisë së Shtetit për qarkullimin rrugor në pikun e sezonit veror vijon të jetë i njëjtë: Udhëtoni me…
Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në ‘Facebook’ ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital. Ku i fundit i shkruan Berishës…
Forcat tokësore përfshirë dhe batalioni special do i nënshtrohet një testimi fizik. Të gjithë ata që nuk do të kapin…
Një aksident i rëndë ka ndodhur në Milot mesditën e sotme. Dy makina janë përplasur me njëra tjetër duke shkaktuar…
Sot pasdite dhe nesër priten reshje shiu në të gjithë Shqipërinë. Sipas parashikimit të motit të bërë nga Instituti i…
Shqipëria është një nga vendet me numrin më të lartë të lotove për frymë popullsie. Krahasimi i të dhënave zyrtare…
Fusha shpk ka përfituar të paktën rreth 30 milionë euro kontrata nga pushteti lokal gjatë periudhës korrik 2015—korrik 2018. Të…

Lajmet e fundit

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron  Xhafajn

Aktualitet

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron Xhafajn

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pezullojë hetimet për përfshirjen në narko-trafik të Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pak ditë para se drejtuesja...

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Globi

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës është çuar në parlamentin grek mesditën e së shtunës për t’iu nënshtruar proceseve përkatëse deri...

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Politikë

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Partia Demokratike përmbylli sot zgjedhjet brenda partisë dhe Kryesia e re pritet të hartojë dhe miratojë strategjinë për protestat e opozitës. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i ftuar në Ora News...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!