Kreu i shtetit, Ilir Meta, ka komentuar mbrëmjen e sotme në studion e ‘Të Pakespozuarit’, ndryshimet në qeveri si dhe…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, i ftuar në emisionin ‘Të paekspozuarit’, ka komentuar edhe emrin e Ramës për Ministër të…
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Open” në Top Channel, ka komentuar lajmin e publikuar nga “Zëri…
Presidenti Ilir Meta ka qenë sot i ftuar në emisionin, “Të Paekspozuar” në Neës 24 të gazetarit Ylli Rakipi, u…
I ftuar në emisionin “Të pa Ekspozuar” Presidenti Ilir Meta ka komentuar mos dekretimin e Gent Cakajt në krye të…
Nga Vincent W. J. van Gerven Oei Firma daneze e arkitekturës Bjarke Ingels është tërhequr nga projekti për ndërtimin e…
Drejtori i Përgjithshëm i Deutsche Welle takon studentë protestues në Tiranë. Biseda u fokusua tek kërkesat e studentëve, marrëdhënien me…
Të gjitha bizneset kosovare që shesin mallra online mund të shfrytëzojnë shërbimin e ri postar që iu mundëson transportimin efikas…
Apeli i krimeve te renda. Vendosi te zevendsojë masen e arrestit ne burg ne arrest shtepie për Admir Grimen i…
Ka nisur edhe sot, protesta e banorëve të Unazës së re, të cilët kundërshtojnë ndërtimin e projektit të “Unazës së…
Studentët prej një jave kanë përshkallëzuar protestën e tyre, tashmë veç bojkotit, një pjesë prej tyre janë ngujuar nëpër fakultetet…
Një grykë pusi nafte në Zharrëz të Fierit është përfshirë nga zjarri mbrëmjen e sotme. Gropa e pusit ka qenë…

Lajmet e fundit

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron  Xhafajn

Aktualitet

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron Xhafajn

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pezullojë hetimet për përfshirjen në narko-trafik të Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pak ditë para se drejtuesja...

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Globi

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës është çuar në parlamentin grek mesditën e së shtunës për t’iu nënshtruar proceseve përkatëse deri...

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Politikë

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Partia Demokratike përmbylli sot zgjedhjet brenda partisë dhe Kryesia e re pritet të hartojë dhe miratojë strategjinë për protestat e opozitës. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i ftuar në Ora News...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!