Bashkia e Shkodrës ka çelur zyrtarisht sezonin turistik në Theth përmes organizimit të një dite festive dhe me aktivitete të…
Industrialistët kanë reaguar ndaj vendimit të Bankës së Shqipërisë për të ndërhyrë në tregun e këmbimit për të blerë valutë…
Dy komisariate të Tiranës kanë pësuar disa ndryshime në radhët e drejtuesve. Në një njoftim për mediat, sqarohet se Kryekomisar Pal…
Pas përfundimit të punimeve të samitit të G7 në Kanada ka ardhur një reagim nga ish Ministri i Bujqësisë Edmond…
“Shtrim në psikiatri”, ishte ky vendimi i gjykatës së Krimeve të Rënda në Tiranë për autorin e vrasjes së prindërve…
Kryetari i Grupit Parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, e ka konsideruar qesharak vendimin e qeverisë për mbylljen…
Në kuadër të zbatimit të planit të masave për sezonin turistik, Administrata Tatimore, synon të nxisë tatimpaguesit, që operojnë në…
Pas dhenimit makabër që ju bë një 20 vjaçarje në Itali dalin edhe dëshmitë e para të bëra publike nga…
Një burrë që është goditur për vdekje me thikë pranë një stacioni metroje të shtunën në mbrëmje është shqiptar, ai…
Një nënë u vra nga djali, një grua nga bashkëshorti dhe një vajzë nga ish-i dashuri. Ky ishte bilanci i…
Të shtunën në mbrëmje ajo u gjet nga një drejtues makine thuajse pa jetë në asfalt. Një patrullë e Policisë…
Policia e Fierit ka kryer disa arrestime gjatë orëve të fundit, ku për verpa të ndryshme penale kanë rënë në…

Lajmet e fundit

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Bota Shqiptare

Emri i Maqedonisë, Kuvendi miraton nismën për ndryshimet kushtetuese

Me 80 vota pro Kuvendi miratoi nismën për ndryshimet kushtetuese. Në fillim të seancës deputetë e VMRO-së kërkuan që të votohet në mënyrë individuale. Edhe përkundër votimit me 80 vota PËR...

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Aktualitet

“Po pse nuk e legalizon kanabisin?!” Rama përgjigjet dhe nxjerr zbuluar veten

Rasti i fundit i legalizimit të kanabisit ka qenë ai në Kanada dhe “suksesi” ka qenë aq i madh saqë “malli” nëpër dyqane ka përfunduar shumë më shpejt se rradha...

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktualitet

Lojërat e fatit u tatuan më pak se ushqimet

Aktivisti i shoqërisë civile Besjan Pesha i ftuar në "Ekopolitikë" në Ora News tha se qeveria duhet ta mbyllë plotësisht aktivitetin e basteve edhe online, në të kundërt sipas tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!