Zëri i ka bërë jehonë qëndresës dhe revoltës së qytetarëve në mbrojtje të Teatrit Kombëtar. Sipas VOA për të 37-n…
Më 8 shkurt, një grup artistësh refuzuan zhurmshëm urdhrin e drejtorit të Teatrit Kombëtar, Hervin Çuli për lirimin e ndërtesës…
Kryeprokurorja e komanduar e Përgjithshme, Arta Marku, ose prokurorja PPP nuk ndalet me ndryshimet e saj në këto 7 muaj…
Nga shkëmbimi i zjarrit që ndodhi ditën e sotme në Radhimë, mësohet se është plagosur i kërkuari nga Policia. Ai…
Burime zyrtare të Policisë së Lushnjës kanë bërë të ditur se një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme…
Është zbuluar një serë për kultivimin e drogës, ku ishin mbjell 25 rrënjë hashashi është zbuluar sot në Rubina të…
Një ngjarje e rëndë dhe shumë e rrezikshme ka ndodhur sot në Rradhimë të Vlorës, në një zonë shumë të…
Një makinë me katër persona brenda është bërë pjesë e një aksidenti të rëndë në Dajt. Makina e drejtuar prej…
Drejtoria Investigative Antimafia (DIA) e Italisë ka vënë alarmin për fuqizimin e mafias garganeze, në zonën e Foggias, me lidhjet…
Gazetarja nga Shqipëria, Eglantina Nikollaj, që ndodhet në Vlorë për pushime, shkruan se nuk e ka parë kurrë qytetin kaq…

Lajmet e fundit

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Aktualitet

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Shqipëria do të përfshihet nga vala e të nxehtit. Sipas METEOALB, kjo fundjavë pritet të jetë përvëluese. Shqipëria do mbetet në periferi të valës së të nxehtit Afrikan, e cila gjatë...

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Aktualitet

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Gjatë vitit 2018 eksportet drejt Spanjës nga Shqipëria kanë pësuar një dyfishim të vlerave për gjashtëmujorin e parë. Po ta krahasojmë me periudhën Janar-Qershor të vitit të kaluar duket qartë se...