Tre grabitje me maska kanë ndodhur në orët e para të mëngjesi të ditës së sotme. Grabitjet rreth orës 03:00 të…
Policia e Durrësit ka vënë në pranga tre persona, të cilët dyshohen si autorë të vjedhjes së një makine dhe…
Policia e Shtetit ka zbardhur emrat dhe fotot e personave më të kërkuar nga Policia e Tiranës. Ata janë kryesisht të dënuar për vrasje. Policia e…
Bjarke Ingels Group (BIG) ka konfirmuar se mbetet “i ngazëllyer” për “përfshirjen e vazhdueshme” në zhvillimin e ndërtesës së Teatrit…
Katër persona me maska kanë grabitur një argjendari në mes të qytetit të Lushnjës. 100 milionë lekë të vjetra llogaritet…
Një i ri shqiptar, i cili akuzohet për disa vjedhje është arrestuar në Raguza të Italisë. Bëhet fjalë për njëzetvjeçarin,…
Kontrolli i Lartë i Shtetit ka zbardhur zonat ku janë ndeshur mostra karburanti jashtë standardeve në gjithë territorin e vendit,…
Sektorë të ndryshëm presin që 2019 të mos jetë një vit pozitiv për sa i përket ecurisë së biznesit. Shkak…
Pavarësisht Draft-Paktit të prezantuar një ditë më parë nga Ministria e Arsimit, Rinisë dhe Sporteve, studentët shprehen të vendosur në…
Superhëna do të shfaqet në orët e para të mëngjesit të 21 janarit. Gjatë eklipsit total do do të jetë…
Dy persona të akuzuar për krime kundër personit janë ekstraduar gjatë 24 orëvve të fundit nga Interpol Tirana. Interpol Tirana…
Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pezullojë hetimet për përfshirjen në narko-trafik të Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të…

Lajmet e fundit

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Politikë

Zgjedhjet brenda PD, Gjata: Ju tregoj pse ishin të ndershme dhe me standart

Njëri prej personazheve më të rinj në arenën politike të demokratëve është edhe Çlirim Gjata, i zgjedhur si Sekretar për Çështjet Ligjore në PD. I ftuar në “Open” të Eni...

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Show-biz

Bebe Rexha "shpërthen" ndaj stilistëve të famshëm, zbuloni arsyen

Ylli i popit, Bebe Rexha ka reaguar publikisht për disa stilistë që refuzuan ti japin veshje për eventin "Grammys" pasi trupi i saj është i madh dhe nuk kanë masa...

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Aktualitet

Tatimet: Ndryshimet që prekin tatimin mbi të ardhurat

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve, në vijim të informimit për Paketën Fiskale 2019, njofton të gjithë tatimpaguesit për ndryshimet kryesore në ligjin nr. 8438, datë 28.12.1998 “Për tatimin mbi të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!