Janë zbuluar fotot e personit, i cili gjatë përplasjes së sotme ndaj tentativës së Policisë për ta arrestuar, në Radhimë,…
Një 65 vjeçar i pastrehë kërkon që të jetojë në azil, por fati i rezervon herë pas herë qelitë e…
Presidenti i Republikës, Ilir Meta, së bashku me Presidenten e Republikës së Kroacisë, Sh. S. Znj. Kolinda Grabar-Kitarović ishin sot…
Familjarët e 5-vjeçares që humbi jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Kurjan të Roskovecit, kërkojnë që drejtësia…
Shkëmbimet tregtare mes Shqipërisë dhe Kosovës janë vazhdimisht në rritje, edhe pse zënë ende një pjesë shumë të vogël të…
Moti gjatë fundjavës do të jetë i qëndrueshëm dhe ky është një lajm i mirë për të gjithë ata që…
Gaqo Gjini, 38-vjeçari që shkëmbeu zjarr me policinë në Rradhimë të Vlorës, ndodhet momentalisht në spital, ndërkohë  familjarët e tij…
110,5 miliardë lekë, ose 825 milione euro është dëmi ekonomik i konstatuar nga Kontrolli i Lartë i Shtetit për vitin…
Presidentja e Kroacisë Kolinda Grabar Kitaroviç ka marrë titullin "Qytetar Nderi" i bashkisë së Beratit. Në fjalën e saj ajo…
Ashtu si çdo ditë në orën 19:00 protesta e artistëve për mbrojtjen e Teatrit Kombëtar ka filluar edhe sot. Ata…

Lajmet e fundit

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Aktualitet

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Shqipëria do të përfshihet nga vala e të nxehtit. Sipas METEOALB, kjo fundjavë pritet të jetë përvëluese. Shqipëria do mbetet në periferi të valës së të nxehtit Afrikan, e cila gjatë...

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Aktualitet

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Gjatë vitit 2018 eksportet drejt Spanjës nga Shqipëria kanë pësuar një dyfishim të vlerave për gjashtëmujorin e parë. Po ta krahasojmë me periudhën Janar-Qershor të vitit të kaluar duket qartë se...