Ish-presidenti Bujar Nishani, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar lidhur me debatet që kanë shpërthyer së fundi për…
Një shqiptar i cili vuan dënimin në burgun e Trikallasë në Greqi ka kaluar në gjendje të fiktë pas konsumimit…
I nxehti ka pushtuar pjesën më të madhe të globit. Edhe në Shqipëri, ku vera u duk sikur nisi e…
Kanë përfunduar punimet në një tjetër rrugë. Bëhet fjalë për rrugën “Kastriot – Arras”, e cila u vjen në ndihmë…
Një ish-vrasës i një karteli meksikan të drogës i njohur si “Djali Ujk” ka zbuluar se si i torturonte armiqtë…
Ka kaluar me sukses provën e “Vettingut”, Prokurori Arben Dollapaj, iI njohur mes të tjerash si prokurori i bandës së…
Një 18-vjeçar u arrestua nga policia e Fierit pasi ju gjetën në banesë drogë dhe armë pa lejen e autoriteteve.…
Kursi i këmbimit të monedhave të huaja me lekun, sipas Bankës së Shqipërisë. Vlera e lekut kundrejt valutave të huaja…
Një djalë 11-vjeçar, me inicialet U.D., është operuar kur ishte gjashtë vjeç e dhjetë muajsh. Me këtë rast, atij iu…
Edhe pse jo të fortë, aq sa të të lënë në ankth e frikë, këto ditë vere në vendin tonë…
Gazeta prestigjioze britanike “The Guardian” ia ka kushtuar një shkrim Dukagjin Lipës, këngëtarit kosovar dhe babait të këngëtares me famë…
Paraditja do të vijojë e kthjellët në gjithë territorin përjashtuar vranësira kalimtare në zonat Juglindore. Pas mesditës vranësirat fuqizohen në…

Lajmet e fundit

Skenarët/ Si shpëton Shqipëria nga rënia në Ligën D

Sport

Skenarët/ Si shpëton Shqipëria nga rënia në Ligën D

Kombëtarja shqiptare përjetoi një natë tmerri në “Loro Boriçi” të Shkodrës, pasi u mposht nga Skocia me rezultatin e thellë 0-4, në një ndeshje ku dukej se gjithçka shkonte kundër...

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Aktualitet

Studimet në SHBA, ambasada tjetër njoftim  të rëndësishëm

Ambasada Amerikane në Tiranë njofton të gjithë studentët e vitit të parë dhe të dytë që janë të interesuar të studiojnë një semestër në SHBA se kanë nisur aplikimet. "Jeni studentë...

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Moti

Parashikimi i motit 18 nëntor 2018

Zhvillimi i një qendre të presionit të ulët atmosferik në brigjet e Italisë do të sjell mot të paqëndrueshëm ne vendin tonë. Vranësirat do të jenë prezente në të gjithë territorin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!