Kreu i Turizmit dhe Mjedisit u shpreh se politikat e qeverisë shqiptare synojnë të kapërcejnë sezonin turistik brenda vitit kalendarik…
Pas vrasje së ditës së djeshme të Mario Majollarit për hakmarrje, në profilin e tij në Facebook është gjetur një…
Çmimet e naftës po qendrojnë në rritje edhe në sesionin e sotëm, duke prekur njëkohësisht nivelin më të lartë në…
Enti Rregullator i Ujit ka vendosur të ndryshojë metodologjinë që përdor për të përcaktuar tarifat që aplikojnë ndërmarrjet e ujësjellës-kanalizimeve…
Mund të konsiderohet si rruga që nuk po përfundon kurrë. Shtyrje afatesh, shembje, bllokime, fonde shtesë e sërish e njëjta…
Nje ngjarje e pazakontë është shënuar ditën e djeshme në kryeqytet, ku dy adoleshtente 17 vjeçare kanë goditur njëra-tjetrën, duke…
Në vetëm tre muaj, 4492 shtetas shqiptarë janë deportuar. Fenomeni i migrimit të paligjshëm është shtuar në vend vitet e…
Identifikohet  imazhi i Kastriot Gjuzit, i akuzuar për vrasjen e 28-vjeçarit Mario Majollari dhe i shpallur në kërkim. 40-vjeçari Gjuzi…
Ditën e sotme Rama riemëroi në krye të Teatrit Kombëtar Hervin Çulin. Çuli nuk është një emër i panjohur për…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e djeshme në qytetin e Durrësit, ku një grua e cila dhunohej në…

Lajmet e fundit

Ja sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali

Bota Shqiptare

Ja sa para dërgojnë në atdhe emigrantët shqiptarë në Itali

Që nga viti 2005 deri në 2017-n, emigrantët që jetojnë në Itali kanë dëruar në shtëpitë e tyre rreth 1.7 miliardë euro, me një mesatare prej rreth 120-130 milionë euro...

Strazimiri: Kushti i qeverisë, po nuk ke vëlla kriminel...në burg, faktet flasin vetë

Politikë

Strazimiri: Kushti i qeverisë, po nuk ke vëlla kriminel...në burg, faktet flasin vetë

Deputeti i Partisë Demokratike, Gent Strazimiri, ka reaguar pas informacioneve të fundit se autoritetet zyrtare në Tiranë po përgatisin lirimin nga burgu të Artur Karajt, një trafikant ndërkombëtar qeniesh njerëzore...

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...