Ka nisur protesta e banorëve të Astirit e cila tashmë ka hyrë në ditën e saj të 76 nga ku…
Në Vlorë vijon saga e problemeve mes dy institucioneve, Sha Ujësjellës Kanalizime Vlorë dhe OSHEE. Borxhi i prapambetur që ka…
Protesta e banorëve të Astirit, vijon në ditën e 76-të të saj. Banorët shfaqen të vendosur në kërkesën e tyre,…
Duke iu përgjigjur vullnetarisht nismës së Presidentit të Republikës Ilir Meta, të ndërmarrë së bashku me “Aleancën për Dhurimin e…
Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi i ftuar në studion e lajmeve të Ora News, tha se qeveria nuk mund…
Asambleja e personelit Akademik të Fakultetit të Historisë dhe të Filologjisë vendosi të shpallë ditën e hënë, 21 janar, një…
Nga pasditja e sotme dhe nesër pritet që të ketë një rritje temperaturash në të gjithë Shqipërinë. Sipas parashikimit të…
Nga Dalip GRECA - Përsiatje rreth studimit të Prof. Giuseppe Gradilione”Pjetër Arbnori-Shkrimtari”, si homazh për shkrimtarin në 84 vjetorin e…
Pas zyrtarizimit të shitjes së kompanisë Telekom Albania te kompania ‘Albania Telecom Invest AD”, Sindikata e Punonjësve të Post-Telekomit kërkon…
Ndryshimi vjetor i çmimeve sipas metodologjisë së EUROSTAT arriti në muajin dhjetor në 1.8%, i njëjtë me treguesin e matjeve…
Analisti Ylli Dylgjeri ka publikuar një status në facebook ku ironizon situatën në Partisë Socialiste. “Iku koha e Partisë Shtet,…
Prokuroria për Krimet e Rënda lexon pretencën për të akuzuarit e grabitjeve të makinave të blinduara të bankave. Në total…

Lajmet e fundit

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron  Xhafajn

Aktualitet

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron Xhafajn

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pezullojë hetimet për përfshirjen në narko-trafik të Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pak ditë para se drejtuesja...

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Globi

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës është çuar në parlamentin grek mesditën e së shtunës për t’iu nënshtruar proceseve përkatëse deri...

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Politikë

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Partia Demokratike përmbylli sot zgjedhjet brenda partisë dhe Kryesia e re pritet të hartojë dhe miratojë strategjinë për protestat e opozitës. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i ftuar në Ora News...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!