Rrudhat në pjesën e poshtme të syve mund të jenë acaruese sepse janë ndër shenjat e para të plakjes. Ato…
Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga forcimi gradual i fushës barike me presion të lartë atmosferik me qëndër të pozicionuar…
Ndryshe nga shumë lloje merimangash që jetojnë në Shqipëri, kjo merimangë është helmuese. Dhe nxehtësia, sipas ekspertëve, mund të shpjegojë…
Kur kapin të dyzetat, shumë njerëz e marrin shëndetin e mirë për të mirëqenë. Shpesh anashkalojnë rëndësinë e të ngrënit…
Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka publikuar një udhëzim, i cili përmban kriteret për përzgjedhjen e subjektit që do të…
Sipas një hartë të publikuar rishtazi nga Independent, Shqipëria është vendi i vetëm në rajon që nuk ka një linjë…
Nuk ka qetesi per token, e bashke me te, nuk merr fund edhe ankthi nga frika e termetit. Gjate nates…
Çfarë mund të konsumohet në Shqipëri? Kjo është një ndër pyetjet që turistëve kudo nëpër botë, u vjen në mendje…
Ndonëse rritja ekonomike i ka kaluar 4% në tre muajt e parë të vitit, kjo nuk po shoqërohet me një…
Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në zonën e Dhërmiut. Zjarri ka rënë në një biznes dhe…

Lajmet e fundit

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Aktualitet

Taksa në Rrugën e Kombit, qeveria nuk përcakton përjashtime për invalidët në Kukës

Paketa lehtësuese për lëvizjen në Rrugën e Kombit e bërë publike nga Qeveria më 22 qershor nuk parashikon asgjë në lidhje me invalidët. Neni 16 i statusit të Invalidit, e përjashton...

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Aktualitet

Mbërrin i nxehti afrikan në Shqipëri, ja kur do ulen temperaturat

Shqipëria do të përfshihet nga vala e të nxehtit. Sipas METEOALB, kjo fundjavë pritet të jetë përvëluese. Shqipëria do mbetet në periferi të valës së të nxehtit Afrikan, e cila gjatë...

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Aktualitet

Ku shkojnë mineralet shqiptare?

Gjatë vitit 2018 eksportet drejt Spanjës nga Shqipëria kanë pësuar një dyfishim të vlerave për gjashtëmujorin e parë. Po ta krahasojmë me periudhën Janar-Qershor të vitit të kaluar duket qartë se...