Gjykata e Shkallës së Parë në Tiranë e ka dhënë masën “arrest me burg 30 ditë” për Ervis Martinajn dhe…
Një aksident tjetër është regjistruar ne rrugët e Qarkut të Elbasanit, duke e çuar në tre numrin e tyre për…
Një aksident i rëndë ka ndodhur para disa minutash pranë Spitalit Ushtarak. 4 makina janë përplasur me njëra tjetrën ndërkohë…
Katër gjyqtarë (arbitra) janë plagosur ditën e sotme në aksidentin e ndodhur në aksin Librazhd-Prrenjas. Ata janë Amarildo Gjeci, Ergin…
Sot jepet vendimi për dy të plagosurit e ngjarjes së 4 tetorit në Bllok, Ervis Martinaj dhe Eljon Hato. Në…
Një 25 vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në Fier.  Burimet paraprake thonë se bëhet fjalë për…
Një aksident është shënuar në Përrenjas Fshat ku janë përpalsur du automjete më njëra-tjetrën dhe si pasojë një nga autoveturat…
Dhjetra banorë të kryeqytetit pranë sheshit “Willson” po protestojnë për vendosjen e një kioske në trotuar nga bashkia. Sipas banorëve…
Tre persona kanë mbetur të plagosur në një aksident aksin rrugor Librazhd-Përrenjas. "Mjeti tip "Ford" me drejtues shtetasin me iniciale…
Ndryshimi i skemës së ndihmës ekonomike në fillim të këtij viti ka lënë jashtë disa familje në gjithë Shqipërinë. Fax…
Ervis Martinaj, njëri prej të plagosurve të konfliktit me armë në zonën e ish-Bllokut ditën e enjte, ka dhënë dëshminë…
I gjithë kryeqyteti sot është vënë në dispozicion të maratonës që ka krijuar një kaos masiv në qarkullimin e automjeteve…

Lajmet e fundit

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Globi

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Pas atentatit terrorist në Strasburg, Italia ka përshpejtuar aktivizimin e planit special të sigurisë i parashikuar për festat e fundvitit.  Ministria e Brendshme Italiane ka mbledhur me urgjencë Komitetin e Analizës...

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Bota Shqiptare

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Ambasada amerikane në Kosovë ka konfirmuar edhe një herë mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në siç ka thënë forcë me mandat për...

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Bota Shqiptare

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Pas 17 shkurtit, ditës së Pavarësisë së Kosovës, 14 dhjetori do të jetë ndoshta data e dytë zyrtare me më shumë peshë në shtetin e dytë të shqiptarëve në Europë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!