Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur një automjet rrëshqet në dëborë dhe përplaset me shumë të tjera të parkuara…
Banorët e Astirit bënë sërish thirrje pasditen e sotme për anulimin e projektit të Unazës së Re, duke e cilësuar…
Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik denoncimin e një qytetari i cili është ankuar për një punim që po…
Një grup organizatash për mbrojtjen e të drejtave të njeriut e lirisë së fjalës si dhe organizata përfaqësuese të gazetarëve…
Nëse jeni duke kërkuar një vend me diell edhe gjatë dimrit, Sambuca mund të jetë një zgjidhje e përkryer. Sipas…
Deputetja e LSI, Nora Malaj në një intervistë për “Fax News” e cilësoi projektin e qeverisë për universitetet si një…
Banorët e fshatit Kalush në Bashkinë e Rrogozhinës rrezikojnë të përmbyten ashtu si dy vite më parë. Argjinatura ekzistuese e…
Shqiptarët renditen në vendin e pesë, sa i përket emigracionit të paligjshëm në Zvicër. Vetëm vitin e kaluar 685 shqiptarë…
Gazetari i njohur Berat Buzhala, ka ironizuar edhe sot, presidentin e Kosovës Hashim Thaçi. Presidenti kosovar ka publikuar një foto…
Dy prokurorët e Krimeve të Rënda, Dritan Prençi dhe Vladimir Mara dorëzuan në gjykatë si të pandehur, që nga ish-shefi…
Ka nisur protesta e banorëve të Astirit e cila tashmë ka hyrë në ditën e saj të 76 nga ku…
Në Vlorë vijon saga e problemeve mes dy institucioneve, Sha Ujësjellës Kanalizime Vlorë dhe OSHEE. Borxhi i prapambetur që ka…

Lajmet e fundit

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron  Xhafajn

Aktualitet

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron Xhafajn

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pezullojë hetimet për përfshirjen në narko-trafik të Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pak ditë para se drejtuesja...

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Globi

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës është çuar në parlamentin grek mesditën e së shtunës për t’iu nënshtruar proceseve përkatëse deri...

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Politikë

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Partia Demokratike përmbylli sot zgjedhjet brenda partisë dhe Kryesia e re pritet të hartojë dhe miratojë strategjinë për protestat e opozitës. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i ftuar në Ora News...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!