Një dëshmi rrënqethëse është publikuar në mediat greke lidhur me 19-vjeçarin shqiptar, Aleksandër Luca, i akuzuar për vrasjen e studentes…
Një 42-vjeçar është plagosur rëndë me thikë në Fier, ndërsa aktualisht ndodhet në Spitalin e Traumës në Tiranë në kujdesin…
Mrëmjen e sotme në mbështetje të studentëve ka dalë edhe stafi Akademik i Fakultetit të Drejtësisë në Universitetin e Tiranës.…
Pakti për Universitetin i trumbetuar sot nga Edi Rama si një produkt që i jep fund protestës së vendosur të…
Pedagogia Klodi Maxhari ka kërcënuar m,brumjen e stome në emër të kryeministrit Edi Rama, studentët që protestojnë tek Fakulteti Ekonomik.…
Studentët e Ekonomikut kanë bërë mbledhje sot dhe aty është shfaqur edhe pedagogia Mimoza Manxhari. Ajo është dërguar me urdhër…
“Pakti për Universitetet”, ishte një shfaqje e shëmtuar e Edi Ramës, nuk përmbushen 8 kërkesat e studentëve”-deklaroi Albana Vokshi në…
Për drejtuesen e patronatit INAS Albania dhe njëherësh specialisten e pensioneve Beskida Aliaj, një marrëveshje e Shqipërisë me Italinë apo…
Xhamia e Namazgjasë, e cila po ndërtohet nga ana e Drejtorisë së Çështjeve Fetare të Turqisë dhe Fondacionit Diyanet në…
Për shkak të punimeve në linjën linjën 110kV L110-46 Selitë – Tirana 2 400kV, në orët e para të mëngjesit…
Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin kur një automjet rrëshqet në dëborë dhe përplaset me shumë të tjera të parkuara…
Banorët e Astirit bënë sërish thirrje pasditen e sotme për anulimin e projektit të Unazës së Re, duke e cilësuar…

Lajmet e fundit

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron  Xhafajn

Aktualitet

Pak ditë para Vetingut/ Donika Prela “pushon” hetimet për Agron Xhafajn

Prokuroria për Krime të Rënda ka vendosur të pezullojë hetimet për përfshirjen në narko-trafik të Agron (Geron) Xhafaj, vëllait të ish-ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj, pak ditë para se drejtuesja...

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Globi

Tsipras kërkon miratimin e marrëveshjes së Prespës, e depoziton në parlament

Zhvillimet politike në Greqi ndodhen në pikën më kulmore të tyre, pasi marrëveshja e Prespës është çuar në parlamentin grek mesditën e së shtunës për t’iu nënshtruar proceseve përkatëse deri...

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Politikë

Paloka: Rama njeh vetëm gjuhën e forcës, largimi i tij akt patriotik për çdo shqiptar

Partia Demokratike përmbylli sot zgjedhjet brenda partisë dhe Kryesia e re pritet të hartojë dhe miratojë strategjinë për protestat e opozitës. Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, i ftuar në Ora News...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!