Nga Artan Fuga Dialog me një lexues!  Martin Mano: Në Francë është ndaluar përdorimi i telefonave në shkollë nga ana…
Një tjetër tërmet është regjistuar sot në vendin tonë. IGJEUM bën me dije se në orët e mëngjesit ka regjistruar…
Policia e Fierit ka ndaluar një person të shpallur në kërkim pasi akuzohet për futjen e sendeve te ndaluar në…
Avokati amerikan Kieran Both u përgjigjet letrave të lexuesve: A munden gjyshërit e mi, shtetas amerikane, të aplikojnë për bashkim…
Një person i dënuar me një vendim gjykate për prodhim dhe shitje të narkotikëve është arrestuar nga policia e Vlorës.…
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve u ka tërhequr vëmendjen të gjithë tatimpaguesve të biznesit të vogël pa TVSH,  me qarkullim vjetor…
Karabinierët kanë arrestuar dy shqiptarë të cilët akuzohen si pjesë e një rrjeti kriminal. Dy shqiptarët me inicialet S.A., 33-vjec…
Një 40 vjeçar nga Dibra ka mbetur i plagosur në orët e para të mëngjesit të sotëm si pasojë e…
Një 42-vjeçar është arrestuar në Shijak, pasi cili qarkullonte me armë zjarri “pistoletë” me  vete, si dhe gjatë kontrollit në…
Policia e Beratit arrestoi sot dy persona. Njëri për vjedhje parash në një lokal, ndërsa i arrestuari i dytë kishte…
Fatmir Filaj, 43 vjeç nga Berati, u arrestua nga Policia pasi i ka shkatërruar pronën një bariu në Konispol. Filaj…
Rastet e dhunimit të fëmijëve në shkolla nga mësuesit janë ende prezente në Shqipëri. Mësuesja Miranda Bodini godet fizikisht një…

Lajmet e fundit

MPJ: Perëndimi dhe Kosova do të vazhdojnë partneritetin e tyre

Bota Shqiptare

MPJ: Perëndimi dhe Kosova do të vazhdojnë partneritetin e tyre

Ministria e Punëve të Jashtme e Kosovës është duke përcjellë me vëmendje qasjen destruktive të Serbisë në lidhje me krijimin e lajmeve të rrejshme, me qëllim përhapjen e propagandës dhe...

Lezhjanët thyejnë rekord për martesat, tiranasit mbeten të fundit

Aktualitet

Lezhjanët thyejnë rekord për martesat, tiranasit mbeten të fundit

Në shoqërinë e një vendi, martesa është një ngjarje e rëndësishme. Nuk është aspak çudi që martesat në ditët e sotme janë shumë më ndryshe se ato të viteve më...

Harry flet për herë të parë për fëmijën, dhe të gjithë u emocionuan

Show-biz

Harry flet për herë të parë për fëmijën, dhe të gjithë u emocionuan

Princ Harry​ dhe Meghan​ Markle janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Jemi të gjithë të emocionuar! Momentalisht, çifti ndodhet në Australi për një turne mbretëror dhe aty folën...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!