Dy javë më parë, u raportua për disa akuza të ngritura kundër Nashi Shehapi, drejtoreshë e Kopshtit Nr.1 për ushtrim…
Policia e Lezhes ka sekuestruar arme dhe droge, ndersa ne pranga ka vene dy poseduesit e tyre. Mesohet se blute…
Stendat në Darmstadtium janë vendosur mirë dhe vizitorët lëvizin njëri pas tjetrit përgjatë rreshtave të tavolinave. Rreth 50 themelues paraqesin…
Perlat e Maria Antonetës u shitën në ankand për 36 milionë dollarë. Varësja e mbretëreshës fatkeqe ka vendosur sipas shtëpisë…
Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro ka replikuar me moderatoren e “Top Channel”, Ori Nebija për statusin e saj në Twitter,…
Nga 15 nëntori, automjetet që hyjnë në trafikun rrugor në Kosovë duhet të kenë patjetër pajisjet dimërore. Ligji për trafikun…
Ambasada amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm lidhur me studentët që duan të studiojnë në SHBA. Sipas njoftimit të ambasadës…
Një tjetër rast i dhunës në familje regjistrohet në Shqipëri. Sherri mes një çifti bashkëshortësh ka bërë që burri të…
Supozohet se gjatë viteve të gjithë njerëzit thinjen, ka nga ata që thinjen përpara të tjerëve dhe jo vetëm për…
Një ditë pasi publikoi listën me personat e rrezikshëm në qarkun e Vlorës, sot policia e Shtetit kërkon ndihmë për…
Nga Aurel Plasari Zotëria e tij Mid’hat Frashëri qe njëri ndër më buzëhollët e kulturës shqiptare ndaj të shkruarave dhe…
Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat ka nisur hetimet për zv/ drejtoreshën e përgjithshme të Policisë së Shtetit Aida…

Lajmet e fundit

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Aktualitet

Sonila Meço i rikthehet ekranit, ja ekrani që ka zgjedhur

Gazetarja Sonila Meço rikthehet përfundimisht në ekran pas një periudhe të gjatë tërheqjeje nga televizioni por kurrsesi nga profesioni i saj dhe kontakti me publikun. Meço është bërë zyrtarisht pjesë e...

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Politikë

BE në Tiranë për të integruar qeverinë apo Shqiperinë? – Vasili ka një pyetje për Soreca-n

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Vasili, ka reaguar pas mbledhjes së Këshillit të Stabilizim Asociimit në Bruksel pa praninë e opozitës. Ai shkruan se opozita ka qenë nga vitit 2013...

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Aktualitet

Përplaset makina e mbushur me kanabis, humbet jetën transportuesi

Në rrugën rurale që lidh fshatrat Kaçinar- Mirditë – Kaluer në Lezhë, në një terren të theksuar malor, shtetasi T.N. 34 vjeç, banues në Mirditë, duke drejtuar mjetin e tij...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!