Kishte dëgjuar për kanabisin në Shqipëri, turisti vjen dhe kërkon mjaltë prej tij në Elbasan dhe Librazhd. Rasti u bë…
Disa ditë pas aksionit të IKMT në Jalë për prishjen e 9 objekteve, kreu i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes se…
Dy minorenë janë vënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi janë zbuluar si autorët e vjedhjes së ndodhur para…
Zbulohet letra e 10 prokurorëve për të cilët Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku kërkoi hetim. Tiranë, më 21…
Banka e Shqipërisë ka publikuar kursin zyrtar të këmbimit për sot, 21 shtator 2018 dhe nga shifrat vërehet ende një…
Shqipëria ka humbur një pozicion në renditjen globale të progresit social. Kështu, në indeksin e progresit social 2018 Shqipëria renditet…
Pronat e familjes Bala në Jalë, shtëpi banimi dhe lokale u shembën nga fadromat e IKMT-së, 4 ditë më parë…
Sadetin Sula, i cili është dënuar me burg përjetë për urdhërimin e vrasjes së gruas së tij, ka thyer heshtjen…
Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Përmet, ku një bari ka rënë nga një lartësi dhe ka humbur jetën.…
Katër shtetas shqiptarë janë vënë së fundmi në pranga nga policia italiane pasi akuzohen për 24 vjedhje. Policia ra në…

Lajmet e fundit

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Sport

Vllaznia nuk ndalet, viktima këtë herë quhet Dinamo

Habitati i Vllaznisë nuk është në Kategorinë e Parë dhe këtë gjë shkodranët e kanë treguar edhe përballë Dinamos. Kuqeblutë fituan 2-0 ndaj kryeqytetasve, duke marrë fitoren e 3-të në...

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Bota Shqiptare

I armatosur dhe me mjete për të vjedhur, shqiptari kapet në flagrancë

Me një motor, endej tinëzisht në mesin e automjeteve të rënda dhe të parkuara, por lëvizjet e dyshimta ngallën kuriozitetin e patrullës së policisë. Në këtë mënyrë, përfundoi në pranga një...

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Aktualitet

Ndotja në Shqipëri alarmante... 7 cigare në ditë i “pini” edhe nëse s’bleni paketë

Është përllogaritur se çdo vit për shkak të ajrit të ndotur në Europë humbin jetën në mënyrë të parakohshme rreth 400 mijë individë, sipas një artikulli të publikuar nga Forumi...