Meta më ‘Rock’ se kurrë... takon Bushpepën, e falënderon për Eurovizion

E Enjte, 17 May 2018 11:57

Në një postim në faqen zyrtare të facebook-ut, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, shihet në krah të yllit të muzikës rrok, Eugent Bushpepa.

Përfaqësimi dinjitoz dhe emocionet që mbërthyen çdo shqiptar, duket se nuk i kanë munguar edhe Metës.

Presidenti është impresionuar shume nga performanca e Eugenit duke bere dhe shenjen e rrokistave, duke demonstruar dhe në këtë foto mbështetjen për rrokerin shqiptar, Eugenin

Meta shkruan: “Falenderova sot me mirënjohje, yllin e rokut dhe muzikës moderne shqiptare, Eugent Bushpepa, për përfaqësimin dinjitoz të Shqipërisë në Eurovision.

Me zërin e tij unik dhe falë talentit të papërsëritshëm, Genti lartësoi muzikën dhe gjuhën e mrekullueshme shqipe në skenën europiane, duke na bërë krenar të gjithëve”.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 14:16

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.