Audiopërgjimi i Xhafajt, studentët protestojnë para Parlamentit

E Enjte, 17 May 2018 10:47

Një grup studentësh nga universitete të ndryshme kanë protestuar sot për rreth 30 minuta para parlamentit. Ata mbanin një parrullë në dorë ku shkruhej “O pasha ç’u bë me mallin tim”. Shkak për protestën e tyre është bërë publikimi i audiopërgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Sipas tyre, kjo protestë nuk ka prapavijë politike dhe nuk i përkasin asnjë grupimi. Edhe pse protesta u mbajt në qetësi nga studentët, policia mori shënim emrat e tyre.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 11:00

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.