Audiopërgjimi i Xhafajt, studentët protestojnë para Parlamentit

E Enjte, 17 May 2018 10:47

Një grup studentësh nga universitete të ndryshme kanë protestuar sot për rreth 30 minuta para parlamentit. Ata mbanin një parrullë në dorë ku shkruhej “O pasha ç’u bë me mallin tim”. Shkak për protestën e tyre është bërë publikimi i audiopërgjimit të vëllait të ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Sipas tyre, kjo protestë nuk ka prapavijë politike dhe nuk i përkasin asnjë grupimi. Edhe pse protesta u mbajt në qetësi nga studentët, policia mori shënim emrat e tyre.

Modifikuar më E Enjte, 17 May 2018 11:00

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Maqedonia këtë javë nis bisedimet për në NATO

Globi

Maqedonia këtë javë nis bisedimet për në NATO

Të enjten dhe të premten zyrtarisht fillojnë bisedimet për anëtarësim në NATO. Koordinatori nacional për NATO, Stevo Pendarovski tha se Komiteti për integrimin e vendit në NATO ka përpiluar një draft...

Hillary mbron Bill Clintonin për skandalin me Lewisnkyn, thotë se nuk ishte abuzim i pushtetit

Aktualitet

Hillary mbron Bill Clintonin për skandalin me Lewisnkyn, thotë se nuk ishte abuzim i pushtetit

Hillary Clinton, ish-Sekretarja e Shtetit në SHBA në një intervistë për CBS ka thënë se afera e bashkëshortit të saj, Bill Clinton, me Monica Lewinskyn teksa ai ishte në Shtëpinë...

AMF, paralajmëron mbi rrezikun e investimeve online

Aktualitet

AMF, paralajmëron mbi rrezikun e investimeve online

Në kuadër të mbrojtjes së investitorit dhe edukimit financiar, Autoriteti i Mbikëqyrjes Financiare ka tërhequr së fundmi vëmendjen në lidhje me investimin në instrumentin “Kontratë për Diferencë” (CFD) për shkak...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!