Banorët e Unazës në ditën e 68 të protestës, deputetët Balliu e Brahimllari mesazhe të forta Ramës

E mërkurë, 09 Janar 2019 17:14

Protesta e banorëve të Unazës së Re edhe pse në kushte të vështira të motit ka vijuar edhe sot, në ditën e 68-të të saj, ndërsa këtë pasdite, të pranishëm ishin edhe deputetë të Partisë Demokratike.
Banorët kanë përsëritur thirrjen kundër qeverisë Rama dhe mbi të gjitha kundër projektit që parashikon prishjen e shtëpive të tyre.
Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ishte i pranishëm në protestë dhe i bëri apel policisë të mbrojë banorët dhe jo vilën e Surrelit.
“Frikacaku Edi Rama ka sjellë këtu skllevërit e tij për tju trembur ju. Ai kujton se mund tju trembë me disa policë të korruptuar. Nëse nuk tërhiqesh nga kjo aferë korruptive do të përballesh me reagimin e sovranit. I bëj thirrje policisë të vijë dhe të mbrojë banorët që protestojnë për shtëpitë e tyre dhe jo të mbrojë shtëpinë e njeriut që ka 23 vite në pushtet” tha Balliu.

Ndërsa deputeti i LSI-së Endrit Brahimllari ka vënë theksin te vjedhja e madhe që Rama ka bërë me projektin e Unazës. “40 milionë euro duhet të shkonin për shkolla, rrugë dhe spitale e jo në xhepat e Edi Ramës. Ai duhet të ishte sot në burg” tha Brahimllari.

Modifikuar më E mërkurë, 09 Janar 2019 20:25

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Aktualitet

Hyjnë ilegalisht, kapen 2 shqiptarë në aeroportin e Berlinit

Dy shqiptarë janë ndaluar në aeroportin e Berlinit në Gjermani pasi nuk kishin leje qëndrimi në këtë shtet, ndërsa bashkë me to janë arrestuar edhe një turk dhe një shtetas...

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Aktualitet

Meri paralajmëron: Dashuria dhe paratë, kjo shenjë horoskopi do marrë një lajm të mirë këtë javë

Mërkuri është lidhur pozitivisht me Neptunin, por nga ana tjetër ndodhet në një katërkëndësh pak të vështirë me Jupiterin. Do kemi sukses ne pune dhe ne krijimtari. Do ishte mire te...

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Aktualitet

Ndalimi i prokurorit/ Denoncimi i prindërve të vajzës që u mor peng: I dhamë 1 mln Takut

Skënder Dalipi denoncoi publikisht në korrik të vitit të kaluar prokurorin Spartak Çoçoli. Ai deklaroi se i kishte dhënë 1 milion lekë të vjetra prokurorit që të ndikonte në favor të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!