Rama publikon pamjet 3D të Qytetit Studentit, ndjekësit e "masakrojnë" me ironi

E Enjte, 06 December 2018 19:01

Në përpjekje për të qetësuar mijëra studentët që protestojnë prej ditësh, kryeministri Edi Rama publikoi një video 3D që sipas tij, planifikon ndryshimin e gjendjes në godinat e Qytetit Studentit.

Kjo është një nga tre pikat që studentët i kanë parashtruar qeverisë, ndërsa paralajmërojnë se do të rikthehet sërish në protesta.

Prezantimi në video, ka bërë që qindra komente të "shpërthejnë" kundër qeverisë në rrjetin social Facebook.

Qytetarët përcjellin me ironi se në mënyrë 3D janë bërë edhe një sërë veprash të tjera si aeroporti i Kukësit, ai i Vlorës.

"Me këtë 3D i ke ber te gjitha, nga rrugët deri te aeroportet. Të rroj 3D-ja se për realitetin as djali jot i vogël nuk ka për t'i bërë", shkruan një qytetare.

Kryeministri u ka kthyer përgjigj shumë prej tyre, komente të përcjella gjithashtu me ironi.

Screenshot_14.jpgScreenshot_13.jpgScreenshot_12.jpgScreenshot_11.jpgScreenshot_10.jpgScreenshot_9.jpgScreenshot_8.jpgScreenshot_7.jpgScreenshot_6.jpgScreenshot_19.jpgScreenshot_18.jpgScreenshot_17.jpgScreenshot_16.jpgScreenshot_15.jpg

Modifikuar më E Enjte, 06 December 2018 19:07

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!