I biri i Kristaqit i nis shembjet nga familja Nela

Tuesday, 04 December 2018 13:13

30 vjet pasi me firmën e Kristaq Ramës u var poeti Havzi Nela, biri i tij, sot kryeministër, Edi Rama, e nisi procesin e shembjeve pikërisht me familjen Nela.

Simbolika e të birit të Kristaqit është mëse e qartë. Dje me varje e sot me shembje. Asgjë nuk ndryshon nga Kristaqi te djali i Bllokut komunist, Edi.

Bëhet fjalë për banesën që po shembet në zonën e Laprakës, e cila i përket familjes Nela, por që Edi Rama ka vendosur që ta shembë.

 

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

Politikë

Berisha: Përroi psiqik i Ramës nuk e lejon të ketë arsyetim të drejtë

I pyetur për deklaratën e Ramës ditën e sotme në parlament ku u shpreh: “Protesta i dha një shuplakë qeverisë, një grusht opozitës dhe një dritë shprese shoqërisë”, ish-kryeministri Sali...

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Globi

Vrau 3 persona në Strasburg, policia ekzekuton pas 48 orësh autorin

Policia franceze ka qëlluar për vdekje autorin e dyshuar të sulmit të së martës në Strasburg, ku 3 persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën. Viktima është 29-vjeçari Cerif...

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Aktualitet

Tupja: Situata e vendit tatëpjetë, kërkesat e studenteve përpjetë

Profesori i njohur Edmond Tupja i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, duke komentuar për protestën e studentëve, tha se situata ku ndodhet vendi është në tatëpjetë. Tupja: Sipas një...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!