Vrasja që tronditi Bllokun, gjykata merr vendimin e madh për Ervis Martinajn

Hënë, 19 November 2018 11:07

Gjykata e Apelit të Tiranës ka pranuar kërkesën e Prokurorisë për Ervis Martinajn, duke e lënë në ar.rest në b.urg pa afat.

Organi i akuzës kishte ankimuar vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë, që kishte vendosur arrest në burg 30 ditë.

Afati skadonte më 4 Dhjetor, ndërsa Gjykata e Apelit ndryshoi këtë masë sigurimi duke e lënë në burg pa afat deri në përfundim të hetimeve dhe daljes përpara gjyqit.

Ervis Martinaj është një nga të plagosurit e vrasjes që ndodhi në zonën e ish-Bllokut më 4 Tetor, ku mbeti i vrarë shoku i tij Fabian Gaxha. Përveç Martinajt, i plagosur mbeti shoku tjetër i tij Eljon Hato.

Aktualisht Martinaj po hetohet për 6 vepra penale, “vrasje në rrethana cilësuese”, “pastrimi i produkteve të veprës penale”, “falsifikim i letërnjoftimit, pasaportave ose vizave”, “organizim i llotarive të palejuara”, “vënia në dispozicion e lokaleve për lojra të palejuara” dhe “fshehje e të ardhurave”.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Bota Shqiptare

SHBA konfirmon mbështetjen për ushtrinë

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lëshuar një deklaratë pas votimit të ligjeve që i paraprijnë shndërrimit të FSK-së në ushtri. Deklarata e plotë Shtetet e Bashkuara të Amerikës ripohojnë...

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Politikë

Tension te protesta, studentët nuk pranojnë ushtarin e Veliajt, ja si e përzunë

Ka pasur momente tensioni në protestën e studentëve që po zhvillohet përpara kryeministrisë. Disa prej të rinjve kanë dashur që të largojnë prej aty studentin dhe aktivistin e Lëvizjes për Universitetin...

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Politikë

VIDEO/ Korçë, studentët braktisin takimin më rektorin: Është si Rama

Protesta e studentëve në të gjithë Shqipërinë ka vijuar edhe gjatë ditës së sotme. Ndërkohë Studentët e Universitetit të Korçës kanë braktisur një mbledhje të Senatit. Nervozimi erdhi pas fjalimit të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!