‘Po vdesin njerëz’/ Bllokohen rrugët në këtë zonë të Shqipërisë

Diel, 18 November 2018 21:26

Moti i keq në Dardhë të Korçës po rrezikon jetën e banorëve  dhe të turistëve që kanë shkuar për të parë bukuritë e zonës.

Edhe pse prej dy ditësh është dhënë alarmi për reshjet e borës në këtë zonë turistike, nuk është marrë asnjë masë nga ana e shtetit.

 Aktualisht Dardha është pa drita, ndërsa mësohet se fadromat e kanë të vështirë ndërhyrjen kjo për shkak edhe të terrenit.

‘Jemi pa drita, kërkojmë ndihmë. Situata në të cilën ndodhemi është mjaft e rrezikshme, po vdiqëm nuk na shpëton askush’, ka thënë njëri prej banorëve për mediat.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sport

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së...

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Sport

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Denis Suarez do të largohet nga Barcelona në janar dhe dyshja e Premier Ligës, Arsenal dhe Chelsea janë në pozitën më të mirë për të nënshkruar me të Vendimi për lojtarin...

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Shëndeti

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Më poshtë ju ndihmojmë me një nga dietat më të “shkëlqyeshme” të njërës nga klinikat më të famshme angleze. Dieta zgjat dy javë, nuk duhet të përdoren pije alkoolike dhe nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!