Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Saturday, 17 November 2018 21:49

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket se nuk ngelet pas.
Java që vjen sjell rënie të theksuar temperaturash, shi e dëborë edhe në Britaninë e Madhe, duke bërë kështu që moti i butë, i pazakontë për këtë periudhë të vitit, të vijë drejt fundit.

Meteorologët parashikojnë që duke nisur nga mesnata e së dielës, vendi të preket nga vala e të ftohtit. Ekspertët paralajmërojnë se ngrica do të prekë pjesën më të madhe të Britanisë gjatë ditëve të fundit të Nëntorit.

Edhe në Shqipëri kjo javë solli temperatura të ulëta, si dhe reshje dëbore në disa zona. Meteorologët parashikojnë që moti të jetë i paqëndrueshëm gjatë gjithë Nëntorit, me ditën më problematike të martën, kur pritet që të kemi reshje të dendura shiu. Megjithatë, pritet që mesi i javës situata të ndryshojë sërish dhe të kemi një rritje të temperaturave

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sport

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së...

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Sport

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Denis Suarez do të largohet nga Barcelona në janar dhe dyshja e Premier Ligës, Arsenal dhe Chelsea janë në pozitën më të mirë për të nënshkruar me të Vendimi për lojtarin...

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Shëndeti

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Më poshtë ju ndihmojmë me një nga dietat më të “shkëlqyeshme” të njërës nga klinikat më të famshme angleze. Dieta zgjat dy javë, nuk duhet të përdoren pije alkoolike dhe nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!