Balliu: Fuqia e kauzës së protestuesve, më e madhe se presioni i Ramës dhe Veliajt

E mërkurë, 14 November 2018 12:22

Deputeti i PD-së, Klevis Balliu ishte ditën e sotme në Komisariatin 6, pas arrestimeve nga ana e Policisë së Shtetit të protestuesve të Unazës së Re.

Deputeti Balliu, u shpreh se edhe pse banorët po përballen me presionin e qeverisë së Edi Ramës, atë nuk do të tërhiqen nga kauza e tyre për banesat.

Reagimi i Balliut:  

Banorët po përballen me një presion, film të cilin  e kemi parë edhe më parë me protestën e Kukësit. Banorët nuk do të tërhiqen. Sot është shoqëruar në mëngjes në komisariat Dorian Prododuari, i cili vjen nga një familje e persekutuar e shpallur armike e komunizmit dhe si e tillë regjimi komunist vrau e preu, familjarët e tyre, internoi  burgosi  familjarët e tyre dhe kur nuk u tërhoqën atëherë, nuk do të tërhiqen as sot.

Gjej rastin sot të shpreh gatishmërinë e Partisë Demokratike për t’i mbështetur këta banorë në këtë kauzë të tyre të drejtë.

I bëj thirrje klikës mafioze Rama- Veliaj, të mos ushtrojë më presion ndaj qytetarëve sepse fuqia e kauzës së banorëve është shumë herë më e pushtetshme se sa karriket e tyre të cilës sot dita ditës po i ikin këmbët.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sport

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së...

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Sport

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Denis Suarez do të largohet nga Barcelona në janar dhe dyshja e Premier Ligës, Arsenal dhe Chelsea janë në pozitën më të mirë për të nënshkruar me të Vendimi për lojtarin...

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Shëndeti

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Më poshtë ju ndihmojmë me një nga dietat më të “shkëlqyeshme” të njërës nga klinikat më të famshme angleze. Dieta zgjat dy javë, nuk duhet të përdoren pije alkoolike dhe nuk...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!