U ekzekutua në atentat në qendër të Shkodrës, kush është biznesmeni Fatos Ferracaku

E mërkurë, 14 November 2018 12:07

Ditën e sotme në lagjen ‘Rus” në Shkodër u vra në një atentat me armë zjarri një person dhe një tjetër mbeti i plagosur.

Sipas të dhënave të deritanishme, viktima është identifikuar me emrin Fatos Ferracaku, ndërsa bashkë me të u plagos edhe Fatmir Mehja.

Sipas burimeve të para, Ferracaku njihej si një tregtar peshku dhe e zhvillonte aktivitetin e tij në Merkatën e Peshkut në Shkodër.

Po ashtu, referuar edhe nga i njëjti mbiemër policia po heton edhe në një tjetër pistë, pasi dyshohet se mund të ketë lidhje me vrasjen e biznesmenit Arjan Ferracaku  në shtator të këtij viti.

Ndërkohë, policia konfirmon se pak minuta më parë është gjetur edhe një motoçikletë e djegur në zonën e Livadheve, që mendohet se u përket dy autorëve.

Kujtojmë se ngjarja ndodhi një ditë pasi zëvendësministri i Brendshëm, Sander Lleshaj zhvilloi një takim me drejtuesit e policisë në Shkodër në kuadër të një turi në të gjithë vendin.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Vdes aktorja e famshme në moshën 74-vjeçare

Show-biz

Vdes aktorja e famshme në moshën 74-vjeçare

Aktorja Sondra Locke, e cila ka është e njohur për pjesëmarrjen e saj në gjashtë filma me Clint Eastwood, ka vdekur në moshën 74 vjeçare. Ajo fitoi një nominim për Oskar...

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sport

Garë dyshe për Pochettinon, e duan dy super klube

Sipas të përditshmes angleze The Guardian drejtuesit e Realit të Madridit janë duke menduar për shkarkimin e teknikut të përkohshëm Santiago Solari pas humbjes historike 3-0 në shtëpi ndaj CSKA-së...

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Sport

Chelsea dhe Arsenali në garë për yllin e Barcelonës

Denis Suarez do të largohet nga Barcelona në janar dhe dyshja e Premier Ligës, Arsenal dhe Chelsea janë në pozitën më të mirë për të nënshkruar me të Vendimi për lojtarin...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!