Berisha: Protestë e fuqishme kundër vendimit antipopullor të Ramës

E mërkurë, 14 November 2018 11:13

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje ditën e sotme për të mbështetur një protestë që bëhet kundër vendimit të qeverisë për të ndaluar hyrjen në Shqipëri të makinave që kanë mbi 10 vjet në qarkullim.

Statusi i plotë:

Proteste e fuqishme kunder vendimit antipopullor te ndalimit te importit te makinave me perdorim mbi dhjete vjet!

“NJOFTIM

Diten e sotme me 14/11/2018 do te zhvillohet nje proteste paqesore e cila ka ne thelb kundershtimin e ligjit per importin e makinave te cilat kane mbi 10 vite ne qarkullim. Projektvendimi I ketij ligji eshte propozuar nga Ministri I Mjedisit z.Blendi Klosi me motivin se keto makina sjellin ndotje te larte gje e cila nuk eshte aspak e vertete sepse nese ndotja do te vinte nga keto automjete atehere koalidimet do te benin punen e tyre duke ndaluar qarkullimin e ketyre automjeteve. Ndotja e mjedisit vjen kryesisht nga fabrikat te cilat leshojne re te zeza tymi por edhe nga cilesia e dobet e naftes.

Ky vendim qe pritet te hyje ne fuqi eshte nje sulm I drejtperdrejte qe I behet biznesit te vogel dhe jo vetem, por cdo qytetari te republikes se Shqiperise I cili nuk e ka luksin te bleje nje automjet te vitit 2010-te e lart.

Bizneset e vogla te cilat preken nga ky projektligj qe con thuajse ne falimentimin e tyre jane ato qe meren me procesin funksional te automjeteve: Xheneriket, motorrist, tapicier, elektroaut , karotrecet e brendshem dhe internacional etj...

Gje e cila perkthehet ne mijera te papune te shtuar! Ndaj ju ftojme te na bashkoheni sot ne oren 11:00! Vendodhja tregu I makinave Durres!

Ju Faleminderit per mirekuptimin!”


Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Globi

Pas sulmit në Strasburg, edhe Italia forcon masat e sigurisë

Pas atentatit terrorist në Strasburg, Italia ka përshpejtuar aktivizimin e planit special të sigurisë i parashikuar për festat e fundvitit.  Ministria e Brendshme Italiane ka mbledhur me urgjencë Komitetin e Analizës...

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Bota Shqiptare

Ambasada amerikane: Tranzicioni i FSK-së, e drejtë sovrane e Kosovës

Ambasada amerikane në Kosovë ka konfirmuar edhe një herë mbështetjen e Shteteve të Bashkuara për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës, në siç ka thënë forcë me mandat për...

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Bota Shqiptare

Postimi prekës i Haradinajt: Plak, u ba ushtria

Pas 17 shkurtit, ditës së Pavarësisë së Kosovës, 14 dhjetori do të jetë ndoshta data e dytë zyrtare me më shumë peshë në shtetin e dytë të shqiptarëve në Europë...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!