Kush është militanti i PS-së që vrau administratorin e PD-së në Vlorë (Detaje)

Premte, 09 November 2018 17:02

Të tjera detaje kanë dalë nga vrasja  e Fatmir Hodos në fshatin Kotë të Selenicës. Autori, Admir Delaj njihet si militant i PS-ës në zonë, ndaj edhe ka dyshime për konflikte me baza politike.

Parapërgatitja e autorit (i pajisur me çifte, e kishte në makinë) hedh poshtë mundesinë e vrasjes pas një konflikti të momentit. Autori levizte me çifte në makinë. Autori kishte pak vite që ishte kthyer nga Italia, dhe zotëronte një biznes bar-lokal në Vlorë.

Kryetari i Njësisë Aministrativë të fshatit Kotë në Selenicë, Fatmir Hodo është vrarë me armë gjahu ditën e sotme. Autori e ka qelluar viktimën me armë gjahu çifte jashtë një lokali në fshat.

Fatmir Hodo, ish-kryetar i komunës Kotë, administrator i kësaj njësie,  me Partinë Demokratike. Hodo është në krye të njësisë administrative Kotë është që nga viti 2015.

Modifikuar më Premte, 09 November 2018 17:05

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Aktualitet

Të martën përgatituni për ndryshimin drastik të motit në Shqipëri

Teksa Shtetet e Bashkuara të Amerikës përballen me një dimër të parakohshëm, me reshjet të dendura dëbore që deri më tani ka shkaktuar të paktën 8 viktima, edhe Europa duket...

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Sport

Penallti dhe Skocia e mbyll pjesën e parë me avantazhin e 2 golave

Skocia e ka mbyllur 2-0 përballjen në Loro Boriçi përballë Shqipërisë. Në minutën e 45’ ishte Fletcher ai i cili mposhti nga pika e bardhë e penalltisë portierin.

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Sport

Kosova, sukses me 5 yje me Maltën

Përfaqësuesja kosovare e futbollit dominoi totalisht në transfertën e mbyllur 0-5 në Valeta kundër Maltës, në një ndeshje që i dha 3 pikë të rëndësishme në Ligën e Kombeve. Përballja në...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!