Pranga zyrtarit të PS, i mori jetën babait dhe vajzës në Korçë

Premte, 09 November 2018 11:48

Kanë rënë në prangat e policisë dy persona, të cilët dyshohen të jenë shkaktarë të aksidentit tragjik të ndodhur pasditen e djeshme në qytetin e Korçës, ku humbën jetën babë e bijë.

Në pranga ka rënë 61-vjeçari Petrit Kupe, banues në fshatin Drithas. Kupe është zyrtar i Partisë Socialiste.

Ai ka qenë ish-kryetar i komunës Libonik, ndërsa aktualisht mban postin e Drejtorit të Ujësjellësit në Bashkinë Maliq

Gjithashtu është arrestuar edhe Laurenc Pallashi, 29 vjeç, banues në fshatin Zerec.

Sipas uniformave blu, arrestimi i tyre u bë pasi në unazën e qytetit të Korçës, duke drejtuar respektivisht mjetin tip “Volkswagen” me targa AA837JU dhe mjetin tip “Benz” me targa AA831AA, janë përplasur me njëri-tjetrin dhe kanë dalë nga rruga, duke sjellë si pasojë, vdekjen e shtetasit S.H, 32 vjeç dhe të vajzës së tij shtetases P.H, 6 vjeçe, banues në Korçë, të cilët kanë qenë duke ecur në trotuar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Politikë

Basha flet se kush do të jetë kandidati i PD për Tiranën

Kryetari i opozitës Lulzim Basha i ndodhur përballë një panel;i gazetarësh në emisionin ‘360 gradë’ foli dhe për kandidatin që do të përfaqësojë opozitën ën zgjedhjet lokale të vitit të...

Gati marrëveshja për BREXIT

Globi

Gati marrëveshja për BREXIT

Teksti i Traktatit të Daljes së Britanisë nga Bashkimi Europian është gati dhe do t’i prezantohet qeverisë britanike të martën. Lajmin e dha kryenegociatori i BE-së për Brexit-in, Michel Barnier.  “Parametrat...

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Aktualitet

Unaza e re, Basha: 317 familje pa nxirren nga shtëpitë me një kryq

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i ftuar në studion e "360 Gradë" në Ora News, e konsideroi të padrejtë shembjen e banesave që preken nga ndërtimi i Unazës së...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!