I kthehemi viteve 90, në Kapshticë kalohet kufiri me regjistra dhe jo me sistem

E Enjte, 11 October 2018 12:30

Mosfunksionimi i sistemit ka bërë që puna në pikën doganore të Kapshticës të bllokohet, duke krijuar edhe radhë të gjata të automjeteve që duan të kalojnë territorin shqiptar.

Prej disa orësh dhjëtara automjete janë në radhë në pritje për të kaluar anën tjetër të kufirit.

Aktualisht punonjësit e doganës shqiptare në Kapshticë po punojnë me regjistra.

Ndërkohë po punohet për rregullimin e defektit në sistem, në mënyrë që puna të kthehet normalisht.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Politikë

Pollo: I pari i delegacionit në Bruksel, boçe e brekushe me Begot, Beçot e Rrajat

Debati për përfaqësimin me ministrin Taulant Balla si kryetar i delegacionit shqiptar të Stabilizim-Asociimit në PE pas dhjetëra akuzave që po shtohen ndaj tij për pengim të drejtësisë dhe bashkëpunim...

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Globi

Miratohen sanksione të reja kundër përdorimit të armëve kimike

Ministrat e Jashtëm të Bashkimit Evropian kanë miratuar sanksione të reja, të cilat shënjestrojnë personat që përdorin armë kimike në gjithë botën. Vendimi i 15 tetorit, do t’i lejojë Bashkimit Evropian...

Shtohen lindjet me operacion

Aktualitet

Shtohen lindjet me operacion

Ndër 5 bebe një vjen në jetë me operacion dhe jo me lindje natyrale. Sipas statistikave, nga viti 2000 deri më sot, lindjet çezariane janë trefishuar në nivel global. Të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!