Masakra te FSHN-ja, Gjykata jep vendimin për vrasësin e Camorra-s dhe dy shqiptarët

E mërkurë, 10 October 2018 16:19

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur 20 vite burg për Klejvi Docin,  27 vite burg për Markelian Docin dhe  burgim të përjetshëm Salvatore Letizia.

Kujtojmë që të 3 të pandehurit akuzohen për masakrën e ndodhur në FSHN, ditën kur Tiranën e vizonte kryeministri serb Aleksandër Vuçiç. Letizia i njohur si killeri i “Camorras”  ishte punësuar nga Besnik Sulku për të ekzekutuar Mentor Doçin, për të marrë hak për vrasjen e të vëllait Durim Sulku në Holandë.

Sulku dhe Letizia i ngritën pritë Doçit pranë Fakultetit të Shkencave të Natyrës pasditen e 27 majit të dy tre viteve më parë. Në momentin që Doçi u ngjit në makinë bashke më mikun e tij, Gerd Goxhaj në drejtim të tyre u derdhën një breshëri plumbash. Goxhaj mbeti i vrarë në vend, ndërsa Doçi ndërroi jetë pak minuta më vonë. Por vrasjet nuk mbaruar këtu, menjëherë pas kësaj dy nipat morën menjëherë hak për vrasjen e xhaxhait. Në moment, Markeljan Doçi shkëmbeu zjarr me Besnik Sulkun, derisa e la të vrarë, ndërsa priti policinë t’i vinte prangat.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Sport

Griezmann "djeg" Gjermaninë e Low-it, Gjibraltari bën sërish magji

Franca i është falur një superforme të Antoine Griezmann për të likujduar Gjermaninë dhe për të siguruar matematikisht vendin e parë në grupin 1 të League A. Në "Stade de France...

Aktualitet

Prap të shtëna me armë, këtë herë në Shkodër

Një person është kapur me armë në fshatin Oblikë të njësisë Ana e Malit në Shkodër. Shtetasi Blerim Beqiri u ndalua sepse pas një kontrolli të policisë në atë zonë...

Dy peshkopë kinezë ftojnë Papën në një vizitë historike

Globi

Dy peshkopë kinezë ftojnë Papën në një vizitë historike

Dy peshkopë katolikë kinezë për herë të parë pas një marrëveshjeje historike midis Pekinit dhe Selisë së Shenjtë, thanë të martën se kanë ftuar Papa Franceskun për një vizitë zyrtare. "Ndërsa...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!