Mes skamjes në mes të pyllit, i moshuari rrezikon sërish burgun

E mërkurë, 10 October 2018 15:33

Janë “robinsonët” e kohëve moderne. Por ndryshe nga ai, janë të plakur dhe të varfër. Këta janë Xhevit dhe Pranvera Qafa nga fshati Qyrkan i Cërrikut. Ata jetojnë vetëm dhe të izoluar në pyll.

67-vjeçari para disa kohësh u dënua me burg dhe qëndroi disa muaj në qeli pasi nuk pagoi dritat. Thotë se i mbifaturuan me 300 kilovat çdo muaj edhe pse kishte vetëm një dritë të ndezur.

Por duket se historia po përsëritet. Ai ka ende detyrime ndaj OSHEE dhe ka frikë se do ta arrestojnë sërish. Banesa e tyre po i zë brenda, ndërsa shoqëri iu bën vetëm një radio me bateri. Burrë e grua kërkojnë ndihmë. Dimri po afron dhe dy të moshuarit qëndrojnë të strukur në shtëpinë thuajse të rrënuar dhe në errësirë të plotë.

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Aktualitet

"Babi do arkëtojë 500 mijë euro", përgjimet për anëtarin e rrjetit të drogës Hajri Seferi

Në dosjen voluminoze të Prokurorisë për grupet kriminale në vend të goditura nga operacioni "Volvo 4", rezulton që shtetasi Hajri Seferi, ndërmjetës midis grupit kriminal të "Avdylajve" në Shijak dhe...

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Sport

Hamburgun e kap mallkimi i Mavrajt, e pëson edhe trajneri

Hamburgu nuk po kalon një moment të mirë as në Bundesligën 2, duke qenë se rezultatet janë zhgënjyese dhe në klub ka hyrë frika e nj dështimi të mundshëm nga...

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Sport

Gjyqtari valltar bëhet hit në internet

Një gjyqtar anësor është bërë hit në internet pasi teksa drejtonte takimin ka shfrytëzuar kohën edhe për vallëzim. Tifozët këndonin dhe këngët e tyre i shfrytëzoi anësori që vallëzonte për të...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!