1 milion euro drogë zbulohet në Francë, ka dhe një flamur kombëtar

Premte, 14 September 2018 22:46

Një sasi e madhe droge me vlerë 1 milion euro është sekuestruar nga policia në një banesë në Francë, ndërsa trafikantët dyshohet të jenë shqiptarë.

Droga u gjet në një banesë në “42 Avenue Berthelot” në distriktin e shtatë në Lyon, ku disa muaj më parë u gjetën 10 mijë euro të siguruara nga trafiku i heroinës, një azilkërkues shqiptar ra në pranga dhe u dënua me 3 vite burg. Ai ishte personi që kishte çelësat e apartamentit, raporton media franceze LeProgres.

Por duket se shqiptarët nuk vunë mend. Duke menduar se policia franceze nuk do të dyshonte më për aktivitete ilegale në të njëjtin vend, ata e përdorën të njëjtin apartament si bazë për të fshehur kanabis dhe heroinë me vlerë 1 milion euro, 104 kilogram kanabis dhe 984 gram heroinë.

Ekipi anti-drogë GLSES arriti të arrestojë një shtetas shqiptar, pasi e kishte monitoruar shtëpinë për disa ditë dhe kishin përdorur qentë për të nuhatur drogën pa e shqyer derën. Me lejen e prokurorit ata organizuan bastisjen e shtëpisë dhe prangosën shqiptarin.

Për 96 orë në polici, i arrestuari nuk tregoi asnjë informacion, por policia dyshon se ai mund të jetë pjesë e një grupi më të gjerë kriminal.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Shfryhet show i Ramës, dalin nga burgu dy ish-deputetët e PS

Aktualitet

Shfryhet show i Ramës, dalin nga burgu dy ish-deputetët e PS

Gjykata e Apelit të Krimeve të Rënda ka liruar dy ish-deputetët e PS, Arben Ndoka dhe Arben Cuko të arrestuar në kuadër të operacionit "VOL-VO4", ndërsa ka lënë në burg...

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Aktualitet

Gruevski në Hungari përmes Tiranës? Policia e Shtetit nis verifikimet

Policia e Shtetit ka nisur verifikimet në dy pikat kufitare Rinas dhe Qafë Thanë, pas lajmit se Gruevski ka kaluar në Hungari përmes Shqipërisë.Burime konfirmojnë se do kontrollohen listat e...

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

Politikë

Kryebashkiaku i Durrësit ka pasur komunikim me bandën e Avdylajve

"Prokuroria e Krimeve të Rënda duhet të kishte arrestuar brenda ditës, uzurpatorin e bashkisë së Durrësit, Vangjudh Dakon, jo vetëm prej dëshmisë publike së Avdylajt, por se lënia e Dakos...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!