Kazinotë mbulojnë Shkodrën, version i shëmtuar i Las Vegas

Premte, 14 September 2018 16:01

Në sheshin “2 Prilli” në Shkodër ka aq shumë subjekte që ushtrojnë aktivitetin tregtar me lojëra fati, sa që ngjan një imitim i shemtuar i Las Vegasit.

Ndërkohë, në qendër të qytetit, pavarësisht shqetësimeve të komunitetit, lojërat e fatit nuk janë zhvendosur.

Prej kohësh në Shkodër, përveç humbjes së parave, lojërat e fatit fajësohen nga opinioni si shkaktarë të një zinxhiri pasojash në familje, nga përdorimi i alkoolit, dhuna në familje, e deri te divorcet.

Ekspertët kanë sugjeruar disa zgjidhje, ndër të cilat edhe heqja e tabelave identifikuese të lojërave të fatit.

Në kundërshtim me ligjin, lojërat e fatit në Shkodër funksionojnë jo vetëm pranë njëra-tjetrës, por edhe pranë institucioneve arsimore e objekteve të kultit./tch

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Show-biz

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Disa javë më parë, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli u bënë kryefjala e mediave dhe çifti më i komentuar në rrjete sociale. Dedikimet e ëmbla për njëri-tjetrin e më...

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Show-biz

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Butrint Imeri është padyshim një nga këngëtarët më të dashur për publikun e këngët e tij janë kthyer menjëherë në hite. Ndërkohë Butrinti është shumë i pëlqyer nga vajzat edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!