Krimi nuk ka më frikë, kthen armët nga policia në Divjakë

Premte, 14 September 2018 11:46

Pak minuta më parë ka ndodhur një përplasje me armë në Divjakë. Një person ka qëlluar me armë në drejtim të policisë. Kjo ngjarje ka ndodhur në fshatim Remas dhe mësohet se Haxhi Lika ka qëlluar në drejtim të policisë.

Në këtë fshat forcat RENE-s ishin duke zhvilluar një aksion për kapjen e dy personave që akuzohen për vrasje. Të dyshuarit për vrasje ishin strehuar në banesën e Haxhi Likës. Dy të dyshuarit nuk u gjetën në banesën e tij dhe kuy i fundit nuk ka hezituar të gjuajë në drejtim të policisë.

Sipas policisë Haxhi Lika është lënduar.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Kulturë

“Lufta është paqe. Liria është skllavëri. Injoranca është fuqi”!

Megjithëse George Orwell ka shkruar vetëm gjashtë romane, vepra e tij i ka dhënë një vend të merituar në majë të listave të shkrimtarëve më të mirë. Ndikimi i tij...

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Kulturë

Rrugëtimi 100 vjeçar pas vdekjes, i Ismail Qemalit

Në përkujtim të 100-vjetorit të vdekjes së Ismail Qemalit, Muzeu Historik Kombëtar do të organizojë një tryezë shkencore dhe do të hapë ekspozitën me titull “Rrugëtim – Ismail Qemali ndër...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!