Kush janë deputetët dhe ministrat socialistët që Prokuroria i mbante nën përgjim?

E mërkurë, 11 July 2018 20:10

Prokuroria e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ishte në komisionin e Ligjeve ku prezantoi raportin vjetor të institucionit që drejton. Pas raportit, deputetët e opozitës, i drejtuan Markut një sërë pyetjesh.

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, e pyeti kryeprokuroren e Përkohshme, nëse në kohën që ajo mori detyrën, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka pasur nën hetim çështje që lidheshin me deputet apo ministra socialistë për vepra që lidhen me korrupsionin dhe lidhjet me krimin e organizuar.

Paloka pyeti nëse deputet apo ministra socialist kanë qenë nën përgjimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe çfarë është bërë me këto dosje. 

“Sigurisht që pyetjet e mia nuk kanë lidhje me raportin sepse përgjigjet që unë kërkoj nuk i gjeta në raport.

Pyetjen e parë e kam lidhur me Prokurorinë e Krimeve të Rënda. A ka pasur Prokuroria e Krimeve të Rënda, në kohën që ju keni ardhur, çështje nën hetim që lidheshin me deputet apo ministra socialistë? Ka pasur deputet apo ministria socialist të cilët kjo prokurori i përgjonte? Dhe nëse po, flitet për vepra që lidhen me korrupsionin dhe lidhjet me krimin e organizuar. Nëse po, mbasi erdhët ju, çfarë është bërë me këto dosje dhe me këto çështje”, tha Paloka.

Në përgjigjen e saj Arta Marku tha se nuk kishte informacion për pyetjet që ju drejtuan

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Surpriza nga Kate Middleton, para sa të martohej me princin ai kishte një super pasuri

Show-biz

Surpriza nga Kate Middleton, para sa të martohej me princin ai kishte një super pasuri

Është e lehtë të mendosh se Kate Middleton përpara se të martohej me princin William jetonte si një mbretëreshë, por në fakt nuk është fiks kështu. Si Dukesha e Cambridge, Kate...

VIDEO / Barcelona-Girona 1-0, Lionel Messi nuk ndalet

Sport

VIDEO / Barcelona-Girona 1-0, Lionel Messi nuk ndalet

Lionel Messi shënon golin e avantazhit për Barcelona në minutën e 19. 1-0 udhëheqin blaugranat ndaj Girona në Camp Nou.

Goditën barbarisht 55-vjeçaren, arrestohet njëri prej autorëve në Durrës

Aktualitet

Goditën barbarisht 55-vjeçaren, arrestohet njëri prej autorëve në Durrës

Policia në Durrës ka arrestuar 28-vjeçarin Admir Koleci, banues në Manëz pasi së bashku me dy të tjerë plagosi me mjete të forta 55-vjeçaren Qesfere Koleci për shkaqe pronësie. Ndërkohë ende...