Kush janë deputetët dhe ministrat socialistët që Prokuroria i mbante nën përgjim?

E mërkurë, 11 July 2018 20:10

Prokuroria e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku, ishte në komisionin e Ligjeve ku prezantoi raportin vjetor të institucionit që drejton. Pas raportit, deputetët e opozitës, i drejtuan Markut një sërë pyetjesh.

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka, e pyeti kryeprokuroren e Përkohshme, nëse në kohën që ajo mori detyrën, Prokuroria e Krimeve të Rënda ka pasur nën hetim çështje që lidheshin me deputet apo ministra socialistë për vepra që lidhen me korrupsionin dhe lidhjet me krimin e organizuar.

Paloka pyeti nëse deputet apo ministra socialist kanë qenë nën përgjimin e Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe çfarë është bërë me këto dosje. 

“Sigurisht që pyetjet e mia nuk kanë lidhje me raportin sepse përgjigjet që unë kërkoj nuk i gjeta në raport.

Pyetjen e parë e kam lidhur me Prokurorinë e Krimeve të Rënda. A ka pasur Prokuroria e Krimeve të Rënda, në kohën që ju keni ardhur, çështje nën hetim që lidheshin me deputet apo ministra socialistë? Ka pasur deputet apo ministria socialist të cilët kjo prokurori i përgjonte? Dhe nëse po, flitet për vepra që lidhen me korrupsionin dhe lidhjet me krimin e organizuar. Nëse po, mbasi erdhët ju, çfarë është bërë me këto dosje dhe me këto çështje”, tha Paloka.

Në përgjigjen e saj Arta Marku tha se nuk kishte informacion për pyetjet që ju drejtuan

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Aktualitet

Të dielën, në 96-vjetorin e Shërbimit Pyjor, vjen për lexuesit libri që duhet të kemi në bibliotekë

Me datën 27 Janar është dita e Shërbimit Pyjor Shqiptar, më saktë 96 vjetori i këtij shërbimi.| Në këtë ditë të shënuar për shërbimin pyjor, vjen inaugurimi i botimit “Pyjet e...

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Politikë

Genc Deromemaj: Përvjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit, Bashkia e Vlorës e kthen në një festë të PS

Kreu i degës së PD, Vlorë, Genc Deromemaj, ka reaguar sa i përket mënyrës skandaloze se si bashkia Vlorë përkujton Ismail Qemalin. Përmes një statusi në FB, Deromemaj thotë se...

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Kulturë

100- vjetori/Ismail Qemali në letërsi dhe artet shqiptare

Me rastin e 100-vjetorit te vdekjes se Ismail Qemalit, po botojme nje sere veprash artistike ku trajtohet figura madheshtore e plakut te Vlores qe shpalli Pavaresine dhe ngriti Falmutrin me...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!