Protesta kundër shembjes së TK, artistët më të vendosur së kurrë

E mërkurë, 11 July 2018 19:35

 Ashtu si edhe çdo ditë tjetër artistët, shoqëria civile dhe qytetarët kanë filluar protestën kundër prishjes së Teatrit Kombëtar.

Ata vazhdojnë me këmbëngulje mbrojtjen e kësaj pasurie kaq të rëndësishme historike dhe kulturore për vendin tonë.

Protestuesit kanë paralajmëruar se ditën e nesërme do të zhvillojnë një protestë shumë të madhe që do të fillojë te Teatri për të vazhduar më tej te Kryeministria dhe do të mbyllet te Presidenca.

Modifikuar më E mërkurë, 11 July 2018 21:58

Video

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Haradinaj kërkon votën e Samoa-s për në organizatat ndërkombëtare

Bota Shqiptare

Haradinaj kërkon votën e Samoa-s për në organizatat ndërkombëtare

“Kosova është mirënjohëse që shteti i Samoa-s e njohu pavarësinë e vendi dhe tani vota e këtij shteti anëtare e OKB-së, është tejet e nevojshme, për fuqizimin ndërkombëtar të vendit”...

E rëndë/ Tragjedi në Lezhë, dy të rinj bien në pus dhe vdesin

Aktualitet

E rëndë/ Tragjedi në Lezhë, dy të rinj bien në pus dhe vdesin

Një tragjedi e vërtetë ka ndodhur në Lezhë sot paradite.  Dy të rinj kanë humbur jetën pasi janë zënë nga një masiv dheu në një pus. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Lubonja përshëndet nismën e Bashës: Rama nuk qeveris dot pa oligarkët

Politikë

Lubonja përshëndet nismën e Bashës: Rama nuk qeveris dot pa oligarkët

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar nismën e ndërmarrë nga Partia Demokratike për ‘Çlirimin e Ekonomisë’ nga krimi. Sipas Lubonjës, kjo lëvizje i duket pozitive, pasi është mënyra për t’i treguar kryeministrit...