Ambasadori i Britanisë goditje qeverisë: Peshqit e mëdhenj janë ende në oqean

E Enjte, 05 July 2018 11:07

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Duncan Norman tha se peshqit e mëdhenj janë ende në oqean.

Gjatë fjalës së tij në aktivitetin për operacionin "Forca e Ligjit", ai tha se anëtarët e grupeve kriminale vazhdojnë të jenë me imunitet.

Duncan Norman: Unë e di që ministrat e Mbretërisë së Bashkuar mezi po presin të kalojnë kohë me ministrin Xhafaj dhe ekipin e vet në takime të ndryshme me të. Kemi shembuj suksesi. Një vit është një kohë shumë e shkurtër sa i përket zbatimit të ligjit. Ka ende sfida. Ata peshqit e mëdhenj për të cilët është folur mbeten ende në oqean dhe se anëtarët më të lartë të grupeve kriminale kanë imunitet sa i përket ndjekjes penale dhe kjo duhet të ndryshojë në vitet në vijim dhe ajo rrjeta duhet të mbyllet dhe duhet ti kapë.

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

Arrestohet krimineli, por e gjithë bota flet për qafën e tij

Globi

Arrestohet krimineli, por e gjithë bota flet për qafën e tij

Policia e e Floridas në SHBA ka arrestuar një kriminel, por që e gjithë bota po flet për qafën e tij. Bëhet fjalë për Charles Dion McDowell, 31 vjeç, i cili...

Përmbytjet në Bodrum, makinat përfundojnë në det

Globi

Përmbytjet në Bodrum, makinat përfundojnë në det

Reshjet e dendura të shiut shkaktuan përmbytje në qytetin turistik të Turqisë, Bodrum, në Detin Egje, raporton Anadolu Agency (AA). Ujërat e rrëmbyeshëm morën çdo gjë para vetes në rrugët nga...

E pabesueshme, rekordi i jashtëzakonshëm i portierit bullgar

Sport

E pabesueshme, rekordi i jashtëzakonshëm i portierit bullgar

Kur Georgi Petkov debutoi me Bullgarinë në një miqësore kundër Marokut në vitin e largët 19998, Hristo Stoichkov ishte sulmuesi i kombëtares bullgare, Mbappe ishte 3-ditësh, Messi ishte 11 vjeç...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!