Kumbaro, si sekretare e Veliajt

E Enjte, 14 June 2018 12:59

Prej nisjes së takimit me artistët e Teatrit Kombëtar, ministrja e kulturës ia ka lënë stafetën Erion Veliajt që të merret me ta, duke preferuar që të jetë një dëgjuese e mirë.

Asnjë fjalë nuk kemi dëgjuar nga ana e ministres Kumbaro, që supozohet të ishte dhe një nga folëset në këtë takim, me propozimet e saj.

Nuk ka munguar as ironia e aktorit Arben Derhemi i cili ka ‘’falenderuar’’ ministren që ka lënë punët dhe ka qenë e pranishme.

‘’Ju të ministrisë na e keni lënë ministrinë pa punë. Teatri Kombëtar ka 73 vjet që funskionon dhe nuk ka çeduar në asnjë moment, këtë e them me bindje të plotë”, është shprehur Derhemi.

cd7b5554-7f67-4374-97aa-feb0a4739167.jpge685019e-3c63-4663-a4af-a765caa63afc.jpg

Modifikuar më E Enjte, 14 June 2018 13:03

Lini komentin tuaj!

Fyerjet dhe përdorimi i fjalëve banale, do të pasoj me fshirjen e komentit tuaj.

Lajmet e fundit

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Aktualitet

'Karteli kriminal i stomatologëve’

Prej fillimit të 2019-s, klinikat dentare në vend janë të detyruara që të bazohen në listën e re me çmimet dysheme për shërbimet bazë që ofrojnë. Për një mbushje dhëmbi...

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Show-biz

Paskemi dasmë: Martohen Fero dhe Arbenita Ismajli

Disa javë më parë, reperi Fero dhe modelja Arbenita Ismajli u bënë kryefjala e mediave dhe çifti më i komentuar në rrjete sociale. Dedikimet e ëmbla për njëri-tjetrin e më...

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Show-biz

Nuk do ta besoni sa ngjajnë - Gjendet sozia e Butrint Imerit

Butrint Imeri është padyshim një nga këngëtarët më të dashur për publikun e këngët e tij janë kthyer menjëherë në hite. Ndërkohë Butrinti është shumë i pëlqyer nga vajzat edhe...

Sondazh

Nothing found!

Sondazh

Nothing found!