Një 28-vjeçar nga Tepelena ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi ishte dënuar me 6 vite burg për…
Skuadrat e Genovas dhe Sampdorias ishin sot pjesë e homazheve për funeralin shtetëror në nder të 18 prej 41 viktimave…
Lajmi se një banesë e marrë me qira u përfshi nga flakët për shkak të një shkëndije elektrike, solli reagimin…
Aplikacioni më i përdorur nga të gjithë ne, “WhatsApp”, së fundmi ka bërë një marrëveshje të rëndësishme me “Google” për…
Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve ka rikujtuar sot të gjithë tatimpaguesit, shoqëritë tregtare dhe personat juridikë, se afati i fundit…
Mes 18 viktimave që do t’u jepet sot lamtumira e fundit në funeralin shtetëror në Genova, ndodhen edhe trupat e…
AKU ka bllokuar sot 27 ton mish, pasi ka rezultuar me prezencë të salmonelës. Konkretisht, trupat inspektuese e AKU-së në…
Tërmetet kanë vazhduar të godasin vendin tonë edhe ditën e djeshme. Sipas IGJEUM vetëm brenda 24 orëve që kaluan Shqipëria…
Që nga nesër, më datë 19 gusht dhe3 deri më 25 gusht, në Berat do të nisë pelegrinazhi në malin…
Në Tiranë janë arrestuar dy të rinj të cilët shisnin drogë në qendrën e tyre të tatuazheve.   Policia sekuestroi lëndë…

Lajmet e fundit

Ndarja nga jeta e kreut të OKB-së, reagon politikani shqiptar: Do ta kujtojmë përherë njeriun që mbështeti kauzën tonë!

Politikë

Ndarja nga jeta e kreut të OKB-së, reagon politikani shqiptar: Do ta kujtojmë përherë njeriun që mbështeti kauzën tonë!

Është ndarë nga jeta në moshën 80-vjeçare ish-kreu i OKB-së Kofi Anan. Lajmi u bë i ditur nga BBC. Pas këtij lajmi ka reaguar kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj i cili...

Ishte shpallur në kërkim për “vjedhje me dhunë”, arrestohet 28-vjeçari në Tepelenë

Aktualitet

Ishte shpallur në kërkim për “vjedhje me dhunë”, arrestohet 28-vjeçari në Tepelenë

Një 28-vjeçar nga Tepelena ka rënë në prangat e policisë së Vlorës, pasi ishte dënuar me 6 vite burg për “Vjedhje me dhunë e kryer në bashkëpunim”. Juljan Islamaj, 28 vjeç...

Rritet bilanci i viktimave nga musonet në Indi, 1000 vetë humbën jetën

Globi

Rritet bilanci i viktimave nga musonet në Indi, 1000 vetë humbën jetën

Situata në Indi ka marrë përmasa dramatike. Me mijëra vetë kanë mbetur të bllokuar në shtetin jugor të Keralas, ku përmbytjet e furishme kanë marrë 324 jetë njerëzish. Në përpjekjet e...