Lajmet e fundit

Dy shenjat që tregojnë se lidhja ka potencial afatgjatë

Lifestyle

Dy shenjat që tregojnë se lidhja ka potencial afatgjatë

Nëse lidhja juaj e re i prekë të këto shenja nga pak, atëherë është e arsyeshme të mendoni se mund të keni një lidhje të...

Sekretet e njerëzve që kanë memorie të fortë

Lifestyle

Sekretet e njerëzve që kanë memorie të fortë

Memorizimi është një fakt që me kalimin e viteve mund dhe të dobësohet, ndaj gjithmonë është e rëndësishme që të bëni ku...

Foto/ Griezman tallet rëndë me Ramos-in, mbrojtësi i Realit ‘kurorëzon’ mbret francezin

Sport

Foto/ Griezman tallet rëndë me Ramos-in, mbrojtësi i Realit ‘kuro…

Mbrëmë u luajt ndeshja për Superkupën e Europës të këtij viti, ku Atletico Madrid mposhti mbrëmë Real Madrid me shifrat ...

Del video e plotë e ekzekutimit të Boran Bërçana dhe Silvana Ndoci

Aktualitet

Del video e plotë e ekzekutimit të Boran Bërçana dhe Silvana Ndoc…

Report Tv publikon sot të plotë videon ekskluzive të ekzekutimit të ish-policit Boran Bërçana dhe bashkëjetueses së tij ...

Aksident në Prezë, shpërthen në flakë makina, rëndë shoferi

Aktualitet

Aksident në Prezë, shpërthen në flakë makina, rëndë shoferi

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Tiranë. Deri tani mësohet se ngjarja ka ndodhur rreth orës 16:43 në ...

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, ja çfarë u vendos për sezonin e ri

Sport

Mblidhet Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së, ja çfarë u vendos për sezo…

Komiteti Ekzekutiv i FSHF-së është mbledhur ditën e sotme për të diskutuar një sërë çështjesh në prag të fillimit të sez...

Denoncimi i Boçit: Dyshja Rama-Nikolla rritën çmimet e teksteve për vitin e ri shkollor

Politikë

Denoncimi i Boçit: Dyshja Rama-Nikolla rritën çmimet e teksteve p…

Deputeti i Partisë Demokratike ka denoncuar rritjen e çmimeve për librat shkollor për vitin 2018-2019. Përmes një posti...

Op/Ed

Shqipëria po zhbëhet

Op/Ed

Shqipëria po zhbëhet

Nga Bujar Nishani INSTAT (Instituti i Statistikave) konfirmoj para pak ditësh alarmin e dhënë prej kohësh nga njerëzit ...

Hiletë e Kakomesë

Op/Ed

Hiletë e Kakomesë

Nga Ylli Manjani U bë rutinë kjo përplasja me policinë e banorëve të Nivicës. Në fakt e gjithë kjo përplasje është një ...

Kurthi vrastar i Frankenshtajnit, në të cilin po biem pa kthim

Op/Ed

Kurthi vrastar i Frankenshtajnit, në të cilin po biem pa kthim

Fitim Zekthi Teknologjia është parë gjithnjë si një mjet që ndihmon njeriun të rrisë fuqinë e tij, të rrisë kapaciteti...

Risku i rritur i financave publike

Op/Ed

Risku i rritur i financave publike

Nga Bujar Leskaj Më 30 korrik 2018, Departamenti Amerikan i Shtetit, në deklaratën e tij vjetore për klimën e investime...

Shqipëria e të mjerëve, Shqipëria-Çiflig e të pasurve dhe KM-ja xhingla bërës…

Op/Ed

Shqipëria e të mjerëve, Shqipëria-Çiflig e të pasurve dhe KM-ja x…

Nga Artur Zheji Gjithmonë e më tepër nëpër mediat shqiptare, shfaqen kërpudhat e lluksit të të pasurve shqiptarë, konku...

E dashur Prishtinë, harrimi i prioriteteve çon në humbje

Op/Ed

E dashur Prishtinë, harrimi i prioriteteve çon në humbje

Nga SHABAN MURATI Një moment piku po nxitet artificialisht në marrëdhëniet midis Kosovës dhe Serbisë lidhur me arritjen...

Feja  e shqyptarit asht...emigrimi

Op/Ed

Feja  e shqyptarit asht...emigrimi

Nga Qemal SAKAJEVA Pashko Vasa, ose Vaso Pasha, apo Vaso Pashë Shkodrani,  poezinë e famshme “O moj Shqyni, e mjer...

Më të klikuarat

Dalin pamjet e 24-vjeçarit që vrau 8 persona dhe plagosi 7 në Vlorë

Aktualitet

Dalin pamjet e 24-vjeçarit që vrau 8 persona dhe plagosi 7 në Vlo…

Detaje të tjera kanë dalë nga masakra e ndodhur ditën e sotme në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë. Policia ka bërë...

E tmerrshme/ Ridvan Zykaj pasi i vrau viktimat i filmoi dhe ia dërgoi...

Aktualitet

E tmerrshme/ Ridvan Zykaj pasi i vrau viktimat i filmoi dhe ia dë…

Masakra e Selenicës mund të ishte parandaluar nëse familja dhe banorët e fshatit do të kishin vlerësuar siç duhet luhatj...

Berisha publikon emrat e anëtarëve të bandës së Elbasanit, ja politikani që i udhëheq

Aktualitet

Berisha publikon emrat e anëtarëve të bandës së Elbasanit, ja pol…

Sali Berisha 21 mins ·  Narkopolicia e Elbasanit mbron banden e trafikanteve! Lexoni mesazhin e qytetarit d...

Detaje tragjike nga masakra në Vlorë, mes viktimave ka të mitur dhe gra (FOTO)

Aktualitet

Detaje tragjike nga masakra në Vlorë, mes viktimave ka të mitur d…

8 të vrarë me armë zjarri. Ky ishte bilanci tragjik pasi një 24-vjeçar hapi zjarr ndaj dy familjeve në fshatin Resulaj t...

Dalin pamjet, si i vrau 8 veta 24-vjeçari në Vlorë (VIDEO)

Aktualitet

Dalin pamjet, si i vrau 8 veta 24-vjeçari në Vlorë (VIDEO)

News24 ka rindërtuar në 3D skemën e ngjarjes në Resulaj të Selenicës ku mbetën të vdekur 8 persona. 24-vjeçari Ridv...

24-vjeçari vrau 8 persona të fisit për ushqimin e pulave (FOTO)

Aktualitet

24-vjeçari vrau 8 persona të fisit për ushqimin e pulave (FOTO)

 Masakër me armë zjarri në fshatin Resulaj të Selenicës në Vlorë. Tetë persona, anëtarë të dy familjeve të të njëjt...

Bota Shqiptare

Përmbytet Suhareka, raportohet për tetë të lënduar

Përmbytet Suhareka, raportohet për tetë të lënduar

Tetë persona kanë mbetur të plagosur në Suharekë nga vërshimet dhe përmbytjet e mbrëmjes së djeshme. Këtë e bëri të ditur shefi i Urgjencës së QKMF-së në këtë komunë, Sahit...

Ambasadori gjerman: Përgjigjja e Merkelit për kufijtë e Kosovës ishte e qartë

Ambasadori gjerman: Përgjigjja e Merkelit për kufijtë e Kosovës ishte e qartë

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Christain Heldt ka thënë se kancelarja gjermane, Angela Merkel ka qenë e qartë në deklaratat e saj për korrigjimin e kufijve, pasi sipas tij këto...

Hoti: Para normalizimit të raporteve me Serbinë, të kemi institucione funksionale

Hoti: Para normalizimit të raporteve me Serbinë, të kemi institucione funksionale

Shefi i Grupit parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se para se të normalizohen raportet me Serbinë, së pari vendi duhet të ketë institucione normale demokratike...