Lajmet e fundit

Zëri i Amerikës: Protestuesit kërkojnë largimin e Ramës dhe Xhafës

Politikë

Zëri i Amerikës: Protestuesit kërkojnë largimin e Ramës dhe Xhafës

Partia Demokratike dhe aleatët e saj zhvilluan sot një tubim proteste së bashku me mijëra anëtarë dhe mbështetës të opoz...

6 arsye pse Liverpool mund ta fitojë finalen e sotme

Sport

6 arsye pse Liverpool mund ta fitojë finalen e sotme

Liverpool do të përballet me Realin e Madridit sonte, në finalen e Champions League, në Kiev, dhe kemi gjashtë arsye se ...

Washington Post raporton protestën: Shqiptarët kërkojnë largimin e Ramës

Aktualitet

Washington Post raporton protestën: Shqiptarët kërkojnë largimin e Ramës

Mijëra shqiptarë protestuan kundër qeverisë duke bërë thirrje për largimin e Kryeministrit Edi Rama, të cilin e akuzojnë...

VIDEO/ Kryemadhi, Ramës: Shqiptarët ta dhanë mesazhin, dil nga tuneli i krimit

Politikë

VIDEO/ Kryemadhi, Ramës: Shqiptarët ta dhanë mesazhin, dil nga tuneli i krimit

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi në një deklaratë për mediat ka falënderuar të gjithë pjesëmarrësit në protestën e s...

Kryeredaktori i RD u dhunua në krye të detyrës, Basha niset për tek 'Ushtaraku'

Politikë

Kryeredaktori i RD u dhunua në krye të detyrës, Basha niset për tek 'Ushtaraku'

Kryetari i opozitës Lulzim Basha, sapo ka dhënë mesazhin përmbyllës të protestës nga selia blu, është nisur menjëherë dr...

VIDEO/ Basha: Beteja do të vijojë deri në fitoren e madhe

Politikë

VIDEO/ Basha: Beteja do të vijojë deri në fitoren e madhe

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka mbajtur një fjalim të shkurtër në shkallës së selisë së Partisë Demokratike. Basha u shpre...

Forcat speciale filmojnë dhe fotografojnë protestuesit, nga zyra e Xhafës

Politikë

Forcat speciale filmojnë dhe fotografojnë protestuesit, nga zyra e Xhafës

Pjesa më e madhe e protestuesve vazhdon që të qëndrojë përpara Ministrisë së Brendshme, ku tensionet ishin edhe më të la...

Op/Ed

Kryeministri kërkon oksigjen për qeverinë e tij të krimit

Kryeministri kërkon oksigjen për qeverinë e tij të krimit

Nga Flori SLATINA Sa herë që Shqipëria ndodhet para një ngjarjeje të madhe, argumentet politike dominojnë mbi çdo lloj ...

Fakte shembullore kundër hirit të incerenatorëve

Fakte shembullore kundër hirit të incerenatorëve

Nga Lealba Pelinku Me “A ju kujtohet Sharra e maleve me plehra e zjarre...?!” kryetepsixhiu nisi sot kryerrenën më të p...

Znj. Marku! Edi Rama po ju kthen në një notere të Kartelit të tij

Znj. Marku! Edi Rama po ju kthen në një notere të Kartelit të tij

Që nga momenti i emërimit të saj si kryeprokurore e përkohshme, dhe ishte emërim i mirëfilltë dhe jo votim në bazë të Ku...

Cilës Polici i duhet ministri?

Cilës Polici i duhet ministri?

Nga Sadi Hoti I vetmi premtim elektoral i mbajtur nga maxhoranca e sotme është “Policia që Duam”. Me profesionalizëm pë...

Çfarë fshihet pas deklaratës së Zuckerberg-ut për Maqedoninë?

Çfarë fshihet pas deklaratës së Zuckerberg-ut për Maqedoninë?

Maqedonia zë vendin e parë për portale të rreme e po ashtu për fake news-e, lajme të rreme. Kjo është bërë e ditur nga...

Rama infekton me krim çdo biznesmen

Rama infekton me krim çdo biznesmen

 Zëri i Amerikës ka demaskuar se në Shqipëri një seri kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani m...

Po këtë Arta Markun kur do ta 'grabisin'?

Po këtë Arta Markun kur do ta 'grabisin'?

Redaksionale Që kur u emërua në detyrë, e përkohshmja e Përgjithshme, Arta Marku, është shquar vetëm për rekorde negati...

Bojkoti, kur detyrohet një mazhorancë t’ia mbathë

Bojkoti, kur detyrohet një mazhorancë t’ia mbathë

Redaksionale “Kur një qeveri nuk bën asgjë që populli ka nevojë dhe kërkon ajo e meriton të largohet me çfarëdolloj më...